[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 05. 12. 2023   Meniny má Oto      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V rámci kántrových dní požehnali úrodu a vyzbierali vyše 80 kg potravín
P:3, 25. 09. 2023 13:48, DOMFoto: Hermana Matláková, SMVS


Ružomberok 25. septembra (TK KBS) V nedeľu 24. septembra 2023 počas svätej omše vo farskom kostole sv. Andreja v Ružomberku bolo v rámci jesenných kántrových dní požehnanie úrody. Toto požehnanie bolo nezvyčajné tým, že ľudia neurobili iba peknú inštaláciu ovocia a zeleniny vo farskom kostole, ale nosili úrodu zo svojich záhrad už celý týždeň. Okrem úrody prinášali ľudia aj rôzne zaváraniny.

„Celý týždeň sme povzbudovali ľudí vo farnosti, aby sa podelili o úrodu, aby ju prinášali do kostola. Nie je to samozrejmosť, mať čo do hrnca. A tak sme pri nedeľnej svätej omši ďakovali Pánu Bohu za požehnanie,“ uviedol o myšlienke donášania úrody do farského kostola kaplán farnosti Roman Saniga.

O tejto aktivite hovorí koordinátorka farskej charity Mária Fecenková: „Na výzvu našich kňazov, aby ľudia nosili zo svojej úrody a ďakovali za ne počas jesenných kántrových dní, sme sa rozhodli rozdeliť sa s núdznymi našej farnosti. Táto aktivita sa niesla v duchu myšlienky: Ak ťa Boh požehnal, požehnaj aj ty iných.“ V rámci jesenných kántrových dní sa vyzbieralo viac ako 80 kg potravín.

Vo farnosti Ružomberok existuje Farská charita, ktorá patrí pod Spišskú katolícku charitu.  Má za cieľ byť nápomocná kňazom vo farnosti v ich pastoračných povinnostiach, predovšetkým v pomoci ľuďom v núdzi.

Farská charita je založená na dobrovoľníctve a jej činnosť je zameraná na pomoc ľuďom žijúcim v tejto farnosti: veriacim, neveriacim, starším, mladším, zdravým, chorým, podľa jednoduchého princípu: ľudia z miestnej komunity najlepšie poznajú potreby a núdze najrôznejšie odkázaných ľudí v danej komunite.

Dobrovoľníci  v Ružomberku spravujú aj facebookovú skupinu DOBRO – výklad, ktorá slúži na darovanie vecí.( TK KBS, hma, ml; pz ) 20230925038   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]