[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 20. 06. 2024   Meniny má Valéria      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

K patrónom zdravotníctva sa modlili pútnici – zdravotníci na púti v Skalke
P:3, 25. 09. 2023 14:01, DOM

Skalka pri Trenčíne 25. septembra (TK KBS) V nedeľu sa na Skalke pri Trenčíne stretli zdravotníci, aby sa modlili k patrónom slovenského zdravotníctva sv. Kozmovi a Damiánovi. Na Pútnickom mieste sa konala celoslovenská púť zdravotníkov, ktorú organizovala Rada pre pastoráciu zdravotníctva KBS.

Pútnikov pozval na slávenie a zároveň mu predsedal vladyka Milan Lach SJ, predseda Rady pre pastoráciu zdravotníctva KBS. Napriek nepriazni počasia sa na slávnostnej svätej omši zúčastnilo viac ako 200 zdravotníkov. Neodradili ich ani dážď a vietor, ktorému čelili pod otvoreným nebom. Spoločne sa všetci modlili k patrónom slovenského zdravotníctva sv. Kozmovi a Damiánovi, ktorým naše zdravotníctvo zasvätil biskup Lach na tomto mieste už v roku 2016. V tomto roku si svätých divotvorcov pripomíname v utorok 26. septembra.

Celoslovenské púte zdravotníkov sa konajú každý rok, aby tak poprosili o takú potrebnú pomoc a ochranu slovenského zdravotníctva, zdravotníkov a pacientov. Aj tento rok odchádzali účastníci povzbudení slovami vladyku Milana Lacha, ktorý sa im poďakoval za ich obetavú prácu, ktorú vykonávajú napriek známym problémom v zdravotníctve, a zdôraznil potrebu láskavého prístupu k chorým a slabým práve podľa vzoru sv. patrónov Kozmu a Damiána. Zároveň prítomných zdravotníkov uistil o tom, že slovenskí biskupi vnímajú ťažkosti a problémy súčasného zdravotníctva a vo svojich modlitbách zdravotníkov sprevádzajú a povzbudzujú v ich obetavej práci.

Spoločne sa na pomodlili modlitbu k svätým patrónom Kozmovi a Damiánovi za slovenské zdravotníctvo a zdravotníkov, ktorú je odporúčané pravidelne sa modliť aj vo farnostiach po celom Slovensku.

Modlitba k svätým lekárom a divotvorcom Kozmovi a Damiánovi

K vám, svätí a nezištní divotvorcovia, Kozma a Damián, prichádzame dnes my nehodní, ako k pohotovým pomocníkom a mocným orodovníkom. Skláňame sa pred vami a vrúcne prosíme: Neprehliadnite prosby nás hriešnych, nemocných a ponorených do mnohých prehrešení. Proste Pána, aby nám, svojim nehodným služobníkom, udelil hojné milosti.

Zbavte nás každého zármutku a bolesti, lebo vy ste od nášho Spasiteľa, Ježiša Krista, prijali nevyčerpateľnú milosť uzdravovať, a to za vašu pevnú vieru, nezištné liečenie a mučenícku smrť.

Vám zverujeme samých seba, naše zdravotníctvo, celý zdravotnícky personál i všetkých, ktorí potrebujú našu ľudskú pomoc a vašu pomoc zhora.

Vyproste nám od Pána všetko, čo nám môže byť osožné už v tomto časnom živote, ale najmä to, čo nám prispeje k večnej spáse, aby sme na váš príhovor mohli zakončiť svoj život po kresťansky, bez bolesti, bez zahanbenia a v pokoji a aby sme boli zbavení diabolských nástrah i večných múk a mohli sa stať dedičmi blaženého Nebeského kráľovstva.

A hoci si pre množstvo našich hriechov nezaslúžime vašu priazeň, vy však, ako verní uskutočňovatelia Božej lásky v praxi, pomôžte nám, aby sme prinášali dôstojné ovocie pokánia a dosiahli blažený pokoj, chváliac a oslavujúc Pána a Boha, ktorý je obdivuhodný vo svojich svätých, nášho Spasiteľa, Ježiša Krista, i jeho prečistú Matku, stále, teraz i vždycky i na veky vekov. Amen.

TK KBS informovala Rada pre pastoráciu v zdravotníctve KBS( TK KBS, rpa, mk, ml; kj ) 20230925032   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]