[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Cirkev na Slovensku bude opäť sláviť Týždeň Cirkvi pre mládež
P:3, 22. 09. 2023 11:25, DOM

Bratislava 22. septembra (TK KBS) Od 20. do 26. novembra 2023 bude na Slovensku osemnásty Týždeň Cirkvi pre mládež. Tento týždeň je zvlášť venovaný mládeži, keď si Cirkev pre nich necháva čas a je otvorená s mladými diskutovať a počúvať ich radosti starosti nové podnety a nápady. Vyvrcholením týždňa je sviatok Krista Kráľa, ktorý pápež František ustanovil aj ako Svetový deň mladých. 

Témou tohtoročného Týždňa Cirkvi pre mládež je Vojsť do domu a začuť. Téma je inšpirovaná citátom z Lukášovho evanjelia z prvej kapitoly: „Vošla do domu a pozdravila Alžbetu. Len, čo  Alžbeta začula Máriin pozdrav, dieťa v jej lone sa zachvelo a Alžbetu naplnil Duch Svätý.” Lk 1,40 – 41

„Chceme pokračovať v téme SDM 2023, keď sme sa zamysleli nad vykročením Panny Márie a ponáhľaním sa k Alžbete. Vnímame, že ďalším krokom je počúvať, čo nám Duch Svätý skrz našich bratov a sestry v ,dome' Cirkvi chce hovoriť.” uviedol Matúš Reiner, tajomník Rady pre mládež.  Rada pre mládež a univerzity v spolupráci so ZKSM a eRKom, diecézami a mladežnickými organizáciiami pripravuje bohatý program, do ktorého sa bude môcť zapojiť každá farnosť alebo spoločenstvo či skupina mladých ľudí. 

Okrem duchovných aktivít mladí sa budú môcť zapojiť aj do florbalového turnaja, ktorý bude mať celoslovenské kolo práve v tomto týždni. Diecezné kolá budu priebehať spravidla v októbri. „Veríme, že počas tohto týždňa mladí budú môcť znova objaviť a nájsť domov v srdci Cirkvi – vo svojich farnostiach a miestnych spoločenstvách,”  uviedla Mária Kuličová, administrátorka Rady pre mládež a univerzity.

„Chceme, aby mladí v prvom rade vošli do domu svojej lokálnej Cirkvi a boli prijatí a vypočutí, ale rovnako aby mali možnosť začuť, čo im Boh hovorí, aby sa zachvelo ich srdce v Duchu Svätom ako Alžbete, keď začula Máriin pozdrav. Preto pozývame už teraz farnosti a spoločenstvá, aby začali rozmýšľať, čo by mohli priniesť mladým v tento týždeň.” dodal tajomník Rady pre mládež a univerzity pri KBS.

Všetky aktuality a informácie a materiály k tomuto týždňu budú zverejnované postupne na www.mladez.kbs.sk a na sociálnych sieťach. 

TK KBS informovala Rada pre mládež a univerzity KBS( TK KBS, rpm, ml; kj ) 20230922030   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]