[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 24. 06. 2024   Meniny má Ján      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na Luníku IX oslávili druhé výročie návštevy Svätého Otca Františka
P:3, 20. 09. 2023 13:10, DOM

Košice 20. septembra (TK KBS) Po dvoch rokoch od návštevy pápeža Františka na košickom sídlisku Luník IX zorganizovali tamojší bratia saleziáni hudobno-tanečno-duchovné popoludnie na pripomenutie myšlienok Svätého Otca rómskemu národu. Hoci organizátori plánovali open-air podujatím osloviť veľkú časť Rómov na sídlisku Luník IX, pre nepriaznivé počasie bol program presunutý do telocvične pastoračného centra.

Kosice, Lunik, Romovia, spomienka, papez Frantisek

Ako prvý vystúpil štyridsaťpäť-členný spevácky zbor Devjatkakere Čhave z tunajšej základnej školy pod vedením učiteľa Ondreja Ferka. Za ním vystúpili dva dievčenské tanečné súbory L-Street K9 a Čhajengeri Zor, tiež z Luníka IX. Živé publikum pozostávajúce z vyše dvesto domácich Rómov sa postupne utíšilo pri speve skupiny Romane jíle.

Mladí z Jarovníc pod vedením sestier Silvie a Ráchel z Congregatio Jesu predstavili život prvej blahoslavenej Rómky Emílie Fernández Rodríguez de Cortés.

Divadelné pásmo napísala Daniela Matejová, ktorá pôsobí na Základnej škole s materskou školou bl. Zefyrína v Bardejove na Poštárke. Premiéra divadla sa uskutočnila na tohtoročnej tradičnej Rómskej púti v Gaboltove. Bodku za prvou časťou dala kapela Gipsy Jarko z Jarovníc, ktorá rozospievala a roztancovala celú telocvičňu.

Kosice, Lunik, Romovia, spomienka, papez Frantisek

Tajomník Rady pre Rómov a menšiny Peter Bešenyei na svätej omši pripomenul hodnotu kríža v každodennom živote. Domácim pripomenul, aby sa často schádzali k modlitbe pri kríži, ktorý bol posvätený pri prvom výročí návštevy pápeža Františka na Luníku IX. Záver patril kapele LEHA a modlitbovému spoločenstvu Gréckokatolíckej rómskej misie pod vedením o. Martina Mekela.

Zdroje: saleziani.sk lunik9.sk( TK KBS, sal, lun, ml; pz ) 20230920034   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]