[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 19. 07. 2024   Meniny má Dušana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež František prijal mladých ľudí bez domova, ktorí pomáhajú Ukrajine
P:3, 01. 09. 2023 18:09, ZAH

Vatikán 1. septembra (VaticanNews) Pred odchodom na letisko Fiumicino a nástupom na let do Mongolska prijal pápež František v Dome sv. Marty 12 mladých ľudí, ubytovaných v jeho nocľahárni, ktorí včera spolupracovali na príprave novej zásielky potravín pre vojnové oblasti. Kard. Krajewski povedal: „Mladí ľudia boli veľmi prekvapení možnosťou stretnúť sa s pápežom, tak pôsobí milosť. Boli veľmi nadšení, že môžu pomôcť tým, ktorí sa ocitli v ťažkostiach“.

Vatican News

Včera si vyhrnuli rukávy pri naplnení ďalších nákladných áut určených pre vojnové oblasti vo východnej Európe. Vo štvrtok 31. augusta si postupne podali ruky s pápežom, ktorý im chcel poďakovať za ich prácu. Stalo sa tak popoludní v Dome sv. Marty, kde pápež František pred tým, ako sa vydal autom na letisko Fiumicino na svoj let do Mongolska, prijal 12 mladých ľudí rôznych národností, ktorí včera – ako informovalo Tlačové stredisko Svätej stolice – „pomáhali Dikastériu pre charitatívnu službu pri prípravách na odoslanie zásob potravín na Ukrajinu“.

Kard. Krajewski: mladí ľudia bez domova nadšene pomáhajú

Práve prefekt dikastéria kardinál Konrad Krajewski informoval vatikánske médiá o novej zásielke potravinových darov pápeža na Ukrajinu po tom, ako kórejská spoločnosť poslala do Vatikánu 300 000 porcií sáčkovej polievky. Včera na úsvite sa 30 mužov, ubytovaných v pápežovej nocľahárni, pustilo ako dobrovoľníci do práce pri vykladaní a presune pomoci do Gréckokatolíckej farnosti Santa Sofia v Ríme, odkiaľ zásielka v najbližších dňoch odíde na Ukrajinu. Kardinál Krajewski opísal s uspokojením gesto dobrovoľníkov, vrátane 12 mladých bezdomovcov prijatých pápežom a zdôraznil: „Každý vie, kam tieto výrobky smerujú, a každý sa s radosťou ponúkol napriek tomu, že ide o náročnú mnohohodinovú prácu“.

Ukrajina bude mať nový domov pre vdovy a matky

Kardinál Krajewski pre Vatican News hovoril o tom, ako boli chlapci veľmi prekvapení, že sa s pápežom mohli stretnúť ešte pred jeho odchodom. „Nechcel som im to oznámiť vopred, aby to pre nich bolo prekvapením,“ informoval. „Všetci boli veľmi ohromení. Presne takto pôsobí milosť.“ Pápežský almužník potom zopakoval symbolický charakter tejto pomoci Ukrajine a vysvetlil, že bezdomovci nadšene pristúpili na návrh pomôcť tým, ktorí sa v súčasnosti nachádzajú vo veľmi ťažkej situácii. Pápežský almužník tiež dodal, že o niekoľko týždňov bude vo Ľvove otvorený veľký dom pre vojnové vdovy a tiež pre matky s deťmi. „Podarilo sa nám,“ povedal, „spolu s ďalšími organizáciami vybudovať tento veľký dom práve v čase vojny. A v  tejto záležitosti hlavnú úlohu zohráva Svätý Otec“.

Preklad: Martin Jarábek( TK KBS, VaticanNews mj; pz ) 20230901004   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]