[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 23. 07. 2024   Meniny má Oľga      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Košickí kňazi sa stretnú v Obišovciach na rekolekciách a požehnaní nového oltára
P:3, 28. 08. 2023 09:50, DOM

Košice 28. augusta (TK KBS) Dňa 2. septembra o 10.00 hod. sa v Diecéznej svätyni Ružencovej Panny Márie v Obišovciach uskutočnia celodiecézne kňazské rekolekcie spojené s požehnaním nového vonkajšieho oltára. Hlavným celebrantom bude košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober.
 
Obisovce 2023 plagat

Organizačné pokyny

Parkovanie
Autobusy s pútnikmi zastavia pred železničným priecestím pod pútnickým vŕškom Putnok. Pútnici vystúpia a pešo prejdú cca 150m hore k svätyni. Autobus následne bude pokračovať na parkovisko k železničnej stanici v Kysaku. Z toho istého miesta a tým istým spôsobom (po vašej konzultácii so šoférom) bude riešený aj odvoz pútnikov domov (viď autobusy inštrukcie a parking). Vedúci pútnikov si musí zaobstarať telefonický kontakt priamo na vodiča autobusu z dôvodu následného spojenia po ukončení slávnosti.

Obisovce 2023 autobusy

Všetci kňazi (taktiež zboristi, členovia orchestra, členovia tímu RTVS a účinkujúci pri liturgii), ktorí prídu autami, dostanú klasickou poštou parkovaciu kartu (jedna na farský úrad) vypíšu ŠPZ a založia ju za predné sklo auta, aby ich usporiadatelia mohli včas rozpoznať a navigovať. Pre kňazov, zboristov a účinkujúcich pri liturgii je vyhradené parkovisko hore pri svätyni pod cintorínom na ľavej strane (viď mapka kňazi parking).

Obisovce 2023 knaz

Parkovisko pri pútnickom dome je vyhradené pre tím RTVS a parkovisko pri OcÚ je vyhradené pre pozvaných hostí.

Pre pútnikov, ktorí prídu osobnými autami, bude vyhradené parkovisko v areáli poľnohospodárskeho družstva, prípadne môžu zaparkovať aj na záchytnom parkovisku na lúke v smere Lemešany-Obišovce na ľavej strane.
Pre autá s osobami ZŤP bude umožnené parkovanie za rampami na ľavej strane. Parkovanie je však obmedzené kapacitou parkovacích miest. Podľa kapacitných možností bude umožnený výjazd k blízkosti svätyne na vyloženie ZŤP osôb a následne odparkovanie vozidla v areáli poľnohospodárskeho družstva.

Obsadenie miest/sprievod

Kňazi oblečení v albe a bielej štóle obsadia vyhradené miesta (bez oskulácie oltára) už pred 09.00 h kvôli spoločnej modlitbe posvätného ruženca s biskupmi. Po skončení modlitby sa biskupi vrátia do sakristie.

Kvôli priamemu prenosu RTVS (STV 2) začína liturgický sprievod na sv. omšu samostatne o 10.00 h. Do sprievodu sa oblečení v ornátoch zapoja členovia arcibiskupskej kúrie, dekani, dekan TF KU, predstavení seminára a kanonici.

Dobrovoľnícka služba

Pozývame k dobrovoľníckej službe počas slávnosti. Služba dobrovoľníka je potrebná v deň slávnosti – 2.9.2023 cca od 7.00 h do 14.00 h. Viac info vo formulári na prihlasovanie. Dobrovoľníci sa môžu prihlásiť cez link: prihlasovanie dobrovoľníkov – Obišovce 9/2023
 
Prispieť môžete priamo na účet farnosti Obišovce: SK14 0900 0000 0051 6726 6866

Ešte raz všetkých pozývame k putovaniu na obišovský Putnok!

Diecézna svätyňa Ružencovej Panny Márie v Obišovciach je významným mariánskym pútnickým miestom na Slovensku. Nachádza sa v okrese Košice-okolie, približne 20 kilometrov od Košíc. V svätyni sa nachádza milostivý obraz Panny Márie, ktorý je podľa tradície spojený s niekoľkými zázrakmi.

TK KBS informoval Jozef Kmec( TK KBS, km, pz; kj ) 20230828008   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]