[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 13. 07. 2024   Meniny má Margita      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Konferencia TEENage: Rodičom a teenagerom pomôže nájsť cestu k sebe
P:3, 24. 08. 2023 14:58, DOM

Prešov 24. augusta (TK KBS) V Združení kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM) vznikol projekt TEENage AKADÉMIA. V rámci toho bola spustená registrácia na KONFERENCIU TEENage, ktorej cieľom je vytvoriť priestor, v ktorom si rodičia a teenageri môžu nájsť cestu k sebe. Konferencia sa uskutoční 21. októbra 2023 od 13.00 hod. v M Aréne Prešove.

„V projekte podporujeme rodinné vzťahy a budovanie dôvery medzi teenagermi a rodičmi. Vďaka spolupráci s odborníkmi im sprístupníme praktické poznatky z oblasti psychológie, prístupov k rozvoju potenciálu a talentov, komunikačných techník i koučovacieho prístupu. Vyzdvihujeme tak jedinečnosť každej osobnosti, vytvárame priestor pre zdieľanie životných skúseností a príkladov dobrej praxe,“ uviedla koordinátorka projektu Helena Priesolová zo ZKSM.

Vstupenku na podujatie získajú záujemci vyplnením formulára s prieskumom na tému konferencie. Najrýchlejšie zaregistrovaní mladí majú možnosť vyskúšať si priamo na konferencii unikátnu hru Mindball a rodičia koučovací rozhovor. Registrovať sa môžu mladí od 14 rokov a rodičia na webovej stránke ZKSM. Prihlasovanie na konferenciu sa končí 10. októbra.

Súčasťou programu bude vyhodnotenie prieskumu k témam, ktoré trápia mladých aj rodičov v ich vzájomnom vzťahu. Psychologička sa podelí o skúsenosti z praxe na tému Čo trápi teenagerov a rodičov. Počas „gaučtalku“ sa uskutoční diskusia s hosťami o tom, aké sú prístupy k nájdeniu si cesty k sebe.

Organizátori v spolupráci s odborníkmi pripravili zaujímavé workshopy. Pre mladých sú pripravené prednášky Ako poznávať svoj potenciál a silné stránky, Dostaň sa pod kontrolu – Zvládanie stresu a emocionálne náročných situácií a Zábavný workshop pre teenagerov. Na rodičov čakajú odborníci s témami Výchova a vedenie teenagerov v rodine cez ich silné stránky,  Ako komunikovať win-win či Koučovací prístup k teenagerom – Ako byť rodičom a neradiť.
Medzi hlavnými rečníkmi konferencie a workshopov uvidíte talentových expertov Use your talent: Jozefa Kokošku, Helenu Priesolovú a Moniku Gabrielovú, Mariannu Berinšterovú z Prešovskej univerzity, Alexandru Bundovú z poradenskej praxe, psychológa z IPčka či koučku Evu Zuzanu Jenčušovú z platforiem Kresťanský kouč a EduCoach.

Projekt je podporený z rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja. ZKSM prizvalo do projektu partnerov: Spoločenstvo MaranaTha, Use your talents, IPčko, Kresťanský kouč a EduCoach. Podrobné informácie nájdete na webe https://zksm.sk/teenageakademia/

Zdroj: ZKSM( TK KBS, zksm; kj ) 20230824017   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]