[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 21. 07. 2024   Meniny má Daniel      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež František na Medzinárodný deň mládeže: Nikdy nestrácajte odvahu
P:3, 12. 08. 2023 15:05, ZAH

Vatikán 12. augusta (VaticanNews) „Drahí mladí, nikdy nestrácajte odvahu snívať a žiť s elánom! Osvojte si kultúru starostlivosti a šírte ju; staňte sa majstrami bratstva; čeľte životným výzvam tak, že sa necháte viesť Bohom a dobrými radcami," napísal pápež František na Twitteri pri príležitosti Medzinárodného dňa mládeže, ktorý sa dnes slávi a ktorý vyhlásila Organizácia Spojených národov.

Heslom tohtoročného podujatia sú slová „Zelené zručnosti pre mladých. Na ceste k udržateľnému svetu.“ Svätý Otec opakovane zdôraznil potrebu venovať pozornosť prostrediu, v ktorom žijeme.

Rafał Stefaniuk, organizátor mnohých environmentálnych programov v rámci Združenia katolíckej mládeže, hovorí pre Vatikánsky rozhlas o pozitívnych účinkoch rozvíjania konkrétneho správania.

„Ekologické povedomie mladých ľudí sa zvyšuje, je čoraz lepšie a myslím si, že všetci si uvedomujú, že sa spoločne, spoločne musíme starať o tento náš spoločný domov. Presne ako hovorí aj podtitul encykliky Laudato si' starostlivosť o náš spoločný domov. To znamená, že zdôrazňuje aj dôležitosť všetkých kľúčových otázok týkajúcich sa životného prostredia, vlastne domova nás všetkých ľudí. Snažili sme sa ukázať, že v skupine, v spoločenstve, môžeme urobiť viac. V spoločenstve môžeme plniť rôzne úlohy. Čím viac nás je, tým ľahšie je aj niečo urobiť, prekonať nejaký problém.“

Medzinárodný deň mládeže vyhlásila Organizácia Spojených národov v roku 1999 na žiadosť Svetovej konferencie ministrov zodpovedných za záležitosti mládeže vo svojich krajinách. Súčasťou osláv sú semináre, konferencie a kultúrne podujatia zamerané na zvýšenie citlivosti nielen mladých ľudí, ale všetkých, na problémy uvedené v slogane roka.

Ks. Paweł Rytel-Andrianik - Vatikán( TK KBS, pr; ml ) 20230812001   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]