[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 19. 07. 2024   Meniny má Dušana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Misionárka v Mongolsku dúfa, že návšteva pápeža pomôže ich práci
P:3, 17. 07. 2023 11:22, ZAH

Mongolsko 17. júla (VaticanNews) Indická misionárka pôsobiaca v Ulánbátare sa teší na apoštolskú návštevu pápeža Františka v Mongolsku, ktorá sa uskutoční od 31. augusta do 4. septembra.

Sestra Agnes Gangmei z Kongregácie dcér Márie Pomocnice kresťanov pôsobí v Mongolsku ako misionárka od roku 2012. Pracuje ako učiteľka v škole v Obite, predmestí mongolského hlavného mesta Ulánbátar, ktorú navštevuje približne 100 detí z materskej a základnej školy. Sestra Agnes je v súčasnosti na dvojročnom študijnom pobyte v Indii a na budúci rok sa vráti do Mongolska, ale povedala, že sa cítila „veľmi šťastná a ohromená, keď sa dozvedela o návšteve pápeža v tejto rozsiahlej a riedko osídlenej východoázijskej krajine“.

V rozhovore pre Asianews sestra Agnes povedala: „Moje pocity v tejto chvíli možno prirovnať k pocitom svätej Alžbety, keď prijala Máriinu návštevu: Ako je to možné, že matka môjho Pána prišla ku mne?“ Katolícku komunitu v Mongolsku opísala ako „veľmi mladú a veľmi malú“ a dodala, že sa cíti „privilegovaná, poctená a požehnaná, že môže privítať pápeža Františka v našej komunite“. „Máme len asi 1 500 pokrstených katolíkov,“ povedala a dodala, že jej misia je jednou z najnovších v krajine, kde je Cirkev prítomná len 30 rokov.

„Dúfame v užšie vzťahy medzi Vatikánom a Mongolskom,“ povedala. Sestra Agnes povedala, že sestry často dúfali a modlili sa za túto príležitosť: „A nakoniec Boh odpovedal na naše modlitby!“ Samotná prítomnosť pápeža, povedala, hovorí za všetko a niet dosť slov na to, aby sa mu poďakovala, pokračovala a vyjadrila presvedčenie, že táto návšteva prehĺbi a posilní vieru katolíckej komunity, pretože ho budú môcť spoznať ako dobrého pastiera, ktorý sa stará o svoje stádo.

„Dúfame tiež, že to pomôže dosiahnuť pokrok v otázke víz pre misionárov, ktorí sú sem vysielaní. Je to jeden z najväčších problémov, s ktorým sme sa v posledných rokoch stretli,“ povedala. Sestra Agnes zopakovala svoju nádej, že sa podarí nadviazať užšie vzťahy medzi Vatikánom a Mongolskom, ktoré umožnia misionárom vykonávať svoj apoštolát v rôznych oblastiach, ako je vzdelávanie, charitatívna činnosť, zdravotníctvo a sociálny rozvoj, čím sa ich prítomnosť stane produktívnejšou.

Na záver vyjadrila uznanie a vďačnosť pápežovi za prijatie pozvania na návštevu prostredníctvom kardinála Giorgia Marenga, apoštolského prefekta Ulánbátaru od roku 2020. „Modlíme sa za hojné požehnanie pre Čingischánovu krajinu a jeho ľud, pre všetkých katolíkov, ako aj pre budhistov a vyznávačov šamanizmu.“

Linda Bordoni - Vatican News( TK KBS, VaticanNews CZ, lb, ml; pz ) 20230717032   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]