[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 13. 07. 2024   Meniny má Margita      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Zverme Ukrajinu príhovoru svätých Petra a Pavla, vyzval pápež František
P:3, 28. 06. 2023 15:00, ZAH

Vatikán 28. júna (VaticanNews) Pápež František počas generálnej audiencie v stredu 28. júna v pozdravoch rôznym jazykovým skupinám zopakoval svoju výzvu modliť sa za Ukrajinu. Pripomenul blížiacu sa Slávnosť svätých apoštolov Petra a Pavla a nedávne blahorečenie talianskej rehoľnej sestry Elisy Martinezovej. Na záver prítomným zaželal príjemnú dovolenku alebo prázdniny pred júlovými prázdninami, počas ktorých sa nekonajú pápežské audiencie.

„Zajtra je slávnosť svätých apoštolov Petra a Pavla: nech príklad a ochrana týchto dvoch apoštolov podporujú každého z nás v nasledovaní Krista. Zverme drahé ukrajinské obyvateľstvo ich príhovoru, aby sa čoskoro dosiahol mier. Na Ukrajine je veľa utrpenia, nezabúdajme na to," povedal pápež František počas stredajšej generálnej audiencie, prvej od svojho návratu z nemocnice, kde sa 7. júna podrobil operácii. Svätý Otec sa v tejto súvislosti poďakoval poľským pútnikom za podporu v modlitbe, ktorá z Poľska prichádzala počas jeho hospitalizácie a ktorú denne vníma vo svojej apoštolskej službe.

„Pri príležitosti zajtrajšej slávnosti svätých Petra a Pavla by som chcel všetkých pozvať, aby nasledovali ich príklad, prehlbovali svoju vieru a všade ohlasovali evanjelium slovom i skutkom. Prosím, nezabudnite sa tiež modliť za Petrovho nástupcu," pokračoval pápež František vo svojom pozdrave nemecky hovoriacemu publiku.

Vo svojom talianskom pozdrave potom pripomenul blahorečenie talianskej rehoľníčky Elisy Martinezovej, ktoré sa slávilo v nedeľu 26. júna v mariánskej svätyni v juhotalianskej obci Leuca, nachádzajúcej sa na najnižšom podpätku pomyselnej talianskej topánky. Nie náhodou má tento chrám s výhľadom na more prezývku "de Finibus Terrae". Mariánska úcta tu siaha až do štvrtého storočia. Práve tu založil Kongregáciu dcér Panny Márie z Leucy bl. Elisa Martinezová, ktorej členky dnes prichádzajú na Námestie svätého Petra.

„V nedeľu bola matka Elisa Martinezová blahorečená vo svätyni Panny Márie z Leucy, po ktorej je pomenovaná aj kongregácia, ktorú založila. Mohli by sme prijať jedno predsavzatie novej blahoslavenej, ktoré je veľmi krásne: rozšíriť naše srdcia natoľko, aby zahŕňali všetky stvorenia roztrúsené vo všetkých kútoch zeme, najmä tých najnúdznejších a najodstrčenejších,“ vyzval rímsky biskup a rozlúčil sa so želaním pekného leta vzhľadom na júlové prázdniny.

Ďalšia generálna audiencia sa uskutoční 9. augusta. „Želám vám pekné prázdniny a prosím vás, aby ste v tomto období nezanedbávali Pána a skutky milosrdenstva.“( TK KBS, VaticanNews CZ, ml; pz ) 20230628048   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]