[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 19. 07. 2024   Meniny má Dušana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež František posolstvom podporil Festival o integrálnej ekológii
P:3, 27. 06. 2023 12:55, ZAH

Vatikán 27. júna (VaticanNews) Svätý Otec František zaslal posolstvo pri príležitosti konania Festivalu o integrálnej ekológii v talianskom Montefiascone. „Ďakujem vám, že ste sa zišli, aby ste spoločne uvažovali a podporovali starostlivosť o spoločný domov, ktorá by mala byť prioritou pre všetkých, ktorí ho obývajú, ale najmä pre kresťanov.“ Tretí ročník podujatia sa konal v piatok 23. júna.

Posolstvo pápeža Františka adresované organizátorovi podujatia titulárnemu arcibiskupovi Montefiascone Mons. Fabiovi Fabene, ktorý je aj sekretárom Dikastéria pre kauzy svätých, bolo určené „všetkým, ktorí venujú svoju energiu ochrane a zachovaniu stvorenstva“. Na festivale ho v priestore pred kryptou sv. Lucie Filippini prečítal biskup Viterba Mons. Orazio Francesco Piazza.  

Ako píše Svätý Otec v posolstve, „Boh nás požehnal darom zeme, preto musíme zabezpečiť všetko naše úsilie, aby sme si ho udržali, a v tejto súvislosti som v encyklike Laudato si' napísal: naliehavá výzva chrániť náš spoločný domov zahŕňa aj záujem o zjednotenie celej ľudskej rodiny pri hľadaní udržateľného a integrálneho rozvoja, pretože vieme, že veci sa môžu zmeniť.“

„Stvoriteľ nás neopúšťa, nikdy neustupuje od svojho projektu lásky, neľutuje, že nás stvoril“ uviedol pápež František v posolstve s dodaním: „Ľudstvo má stále schopnosť spolupracovať na budovaní nášho spoločného domova. Chcem vyjadriť vďaku, povzbudenie a poďakovanie všetkým, ktorí v najrozmanitejších oblastiach ľudskej činnosti pracujú na zabezpečení ochrany spoločného domova“.

Pápež František zaželal účastníkom podujatia „plodné stretnutie“ a zveril ich príhovoru Panny Márie.

Miroslava Holubíková - Vatikán( TK KBS, VaticanNews, mh, ml; pz ) 20230627022   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]