[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 18. 07. 2024   Meniny má Kamila      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Som pripravený, neviem sa dočkať SDM, odkazuje mladým pápež František
P:3, 23. 06. 2023 08:30, DOM

Vatikán 23. júna (VaticanNews) „Do Svetového stretnutia mládeže v Lisabone chýba 40 dní... Ja som pripravený!“ – odkazuje pápež František mladým v osobitnom videu. Dobrovoľníkom, ktorí zabezpečujú logistiku blížiaceho sa podujatia, Svätý Otec v ďalšom videopozdrave ďakuje slovami: „Ste ako semienka. ...Aj keď vás nevidno, prinesiete ovocie“.

Zdroj: Vatican News 

Pápež František nahral v španielčine dva krátke videopozdravy súvisiace so Svetovým stretnutím mládeže, ktoré sa uskutoční v Lisabone 1. – 6. augusta. Mladým, ktorí sa na podujatí zúčastnia osobne či nadiaľku, hovorí: „Svetové stretnutie je teraz bod, na ktorý musíme hľadieť. Vy, mladí ľudia, sa naň musíte pozerať. Vpred! Do lisabonského stretnutia nám zostáva 40 dní, ako v Pôste. Ja som pripravený! 

Už mám všetko, neviem sa dočkať, kedy pôjdem! Niektorí si myslia, že kvôli chorobe nemôžem ísť, no lekár mi povedal, že môžem, takže budem s vami. Poďte do toho, mladí ľudia! A nepočúvajte tých, ktorí redukujú život na myšlienky. Úbohí ľudia. Stratili radosť zo života a radosť zo stretnutia. Modlite sa za nich.“ Pápež mladým pripomína tri jazyky života: jazyk hlavy, srdca a rúk:

„Jazyk hlavy, aby sme jasne premýšľali o tom, čo cítime a čo robíme. Jazyk srdca, aby sme dobre a hlboko cítili to, čo si myslíme a čo robíme. A jazyk rúk, aby sme účinne robili to, čo cítime a čo si myslíme. Vpred, odvahu. Uvidíme sa v Lisabone“, odkazuje mladým pápež František.

Dobrovoľníci ako semienka

Dobrovoľníkom zaangažovaným do logistickej realizácie podujatia Svätý Otec v ďalšom videu ďakuje slovami: „Nevyzeráte ako protagonisti Svetových dní mládeže, no ste to vy, kto ich robí možnými. SDM sa nemôžu uskutočniť bez vašej práce. Preto vám hovorím ďakujem, vďaka za to, že ste semienkami. Ste ako semienka, vyklíčite zdola. Nemožno ich vidieť, no zrodí sa z nich ovocie. Ďakujem vám za pomoc pri organizácii. Vďaka za vašu veľkodušnosť. A ďakujem vám, že ste sa nenechali zviesť spevom sirén. Jediné, čo vedia, je kritizovať iných a nie sú schopné predložiť hodnotný projekt. Ďakujem, ďakujem, ďakujem!“

-
Zuzana Klimanová – Vatikán( TK KBS, VaticanNews, zk, ml; pz ) 20230623007   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]