[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 19. 07. 2024   Meniny má Dušana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na Slovensku vyvrcholila návšteva Scotta Hahna a jeho manželky Kimberley
P:3, 22. 06. 2023 08:05, DOM

Bratislava 21. júna (TK KBS) Na Slovensku vyvrcholila návšteva katolíckeho teológa Scotta Hahna a jeho manželky Kimberley. Záver patril kňazskej konferencii, na ktorej sa zúčastnilo približne 100 rímskokatolíckych i gréckokatolíckych kňazov a traja slovenskí biskupi. Konferencia sa konala pod záštitou košického arcibiskupa a predsedu Konferencie biskupov Slovenska Mons. Bernarda Bobera.

Program sa sústredil na tému indentity kňaza. Obaja hostia sa s prítomnými podelili o biblický pohľad na kňazstvo ako otcovstvo a o to, ako oni sami prežívajú tento dar, ktorý našli uprostred Katolíckej cirkvi. „Počúvať ich oboch, ako hovoria o katolíckom kňazstve a v tom všetkom vnímať ich vášeň, s ktorou hovorili a delili sa o osobné svedectvá, bolo pre mňa inšpirujúce ešte viac milovať svoje kňazstvo. Nie raz som bol aj usvedčený z toho, aké ľahké je stratiť živé vnímanie viery, akým darom a tajomstvom je katolícke kňazsvo,“ hovorí jeden z účastníkov.

Konferencii v Košiciach v nedeľu 18. júna predchádzali dve stretnutia so širokou verejnosťou, na ktorých sa hovorilo o tom, ako čítať Bibliu a aké miesto má mať Biblia v rodine a aké miesto má v rodine Hahnovcov. Návštevu Scotta Hahna a jeho manželky na Slovensku zastrešovalio Spoločenstvo Ladislava Hanusa a združenie V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže.

„Na záver tejto vzácnej návštevy na Slovensku chceme poďakovať všetkým dobrovoľníkom v Bratislave i v Košiciach, ktorí stáli za jednotlivými podujatiami a zabezpečovali, aby každé stretnutie bolo dobre pripravené. Boli to hodiny príprav, nie vždy veľmi jednoduchých, no táto námaha a obetavosť všetkých zapojených priniesla svoje požehnané ovocie, a tí, ktorí prišli počúvať a diskutovať s našimi hosťami odchádzali povzbudení vo viere a dotknutí mocou úprimného svedectva o živom Bohu a moci Jeho slova,“ vyjadruje za obe organizácie kňaz Branislav Kožuch.( TK KBS, bko, ml; pz ) 20230621039   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]