[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Sviatok Najsvätejšieho Srdca Ježišovho oslávili s apoštolským nunciom
P:3, 17. 06. 2023 18:10, DOM

Nitra 18. júla (TK KBS) Misionári Najsvätejšieho Srdca Ježišovho pôsobiaci v Nitre na Lukovom Dvore pozvali na tohtoročné slávenie sviatku Najsvätejšieho Srdca Ježišovho apoštolského nuncia na Slovensku Mons. Nicolu Girasoliho. Za hojnej účasti účasti veriacich z Nitry a okolia v parku Duchovného centra na Lukovom dvore tak 16. júna 2023 Mons. Girasoli celebroval slávnostnú svätú mšu spolu s nitrianskym biskupom Mons. Viliamom Judákom, miestnymi kňazmi – Misionármi Najsvätejšieho Srdca Ježišovho a ďalšími.

Prítomným sa prihovoril v homílii, v ktorej uvažoval nad úctou k Božskému Srdcu Ježišovmu a svojim typickým temperamentným prejavom povzbudil veriacich, aby si túto úctou prehlbovali vo svojich srdciach. V závere slávnosti bol apoštolský nuncius dekorovaný aj tradičným tichomorským vencom z kvetov. Pred svätou omšou sa konala adorácia a veriaci mali možnosť pristúpiť k sviatosti zmierenia.

Po svätej omši sa všetci stretli na tradičnom pomazánkovom agapé, na ktoré bolo použitých viac ako 700 kusov rohlíkov s rôznymi druhmi pomazánok, ktoré pripravili rehoľné sestry z miestnej komunity Kongregácie Dcér Našej milej Matky Najsvätejšieho Srdca pochádzajúce zo súostrovia Kiribati. 

Mons. Girasoli sa počas svojej návštevy Nitry mal možnosť naživo presvedčiť o živote Cirkvi na Lukovom Dvore, kde sa popri úcte k Božskému Srdcu Ježišovmu tamojšia komunita misionárov venuje aj  duchovnému centru ponúkajúcemu celistvé vzdelávanie v oblasti katolíckej spirituality, psychológie, pedagogiky, medziľudskej komunikácie ako aj kultúrne a duchovné podujatia, duchovné cvičenia, kurzy, tréningy a workshopy. 

TK KBS informoval Tibor Ujlacký( TK KBS, tu; ml ) 20230617001   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]