[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 19. 07. 2024   Meniny má Dušana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež píše misionárom z Consolaty, ktorých bude viesť predstavený z Afriky
P:3, 16. 06. 2023 16:30, ZAH

Vatikán 16. júna (VaticanNews) Pápež František povzbudzuje misionárov Panny Márie z Consolaty, ktorí sa zišli na XIV. generálnej kapitule, aby „určili duchovné a pastoračné cesty na pokračovanie misie s novým impulzom“.

Pápež František poslal list členom kongregácie, ktorú založil rektor Sanktuária Panny Márie Útechy (Consolata) v Turíne bl. Giuseppemu Allamanovi, ktorí sa od 22. mája do 25. júna stretli na XIV. generálnej kapitule v Ríme, posolstvo s dátumom 12. júna.

Svätý Otec im ďakuje za ich misionársku službu Cirkvi, povzbudzuje ich, aby pokračovali vo svojom poslaní určením duchovných a pastoračných ciest, a udeľuje im svoje požehnanie.

„Pri príležitosti XIV. generálnej kapituly Misijného inštitútu Consolata, ktorej témou je „Zasvätení misii. Budete mojimi svedkami až na kraj sveta,“ s radosťou vám posielam svoje pozdravy a dúfam, že táto významná udalosť oživí v každom z vás odhodlanie verne sa pridŕžať Krista a radostné ocenenie bratského života v spoločenstve.

Povzbudzujem vás, aby ste si určili duchovné a pastoračné cesty, ktorými by ste s obnoveným impulzom pokračovali v poslaní Kongregácie podľa charizmy jej zakladateľa blahoslaveného Giuseppeho Allamanna a s pomocou Božej milosti a modlitby živili túžbu šíriť životodarné svetlo evanjelia všade, najmä na perifériách existencie,“ píše František a dodáva: „Ďakujem tejto rehoľnej rodine za jej veľkodušnú službu Cirkvi, vzývam pomoc Ducha Svätého v práci kapituly a všetko zverujem materinskému príhovoru Panny Márie Útechy“.

Posolstvo pápeža Františka bolo odpoveďou na správu, ktorú mu 18. mája poslal vtedajší generálny predstavený P. Stefano Camerlengo a v ktorej opísal cestu, ktorú misionári z Consolaty absolvujú na XIV. generálnej kapitule od 22. mája do 25. júna, a požiadal o požehnanie.

Počas tohto týždňa štyridsať účastníkov kapituly zvolilo pátra Jamesa Bholu Lengarina za desiateho generálneho predstaveného v histórii misionárov Consolata, prvého Afričana na tomto poste, a ďalších členov generálneho direktória: pátra Michelangela Piovana, zástupcu predstaveného, a pátrov Owuora Mathewsa Odhiamba, Juana Pabla De los Ríosa Ramíreza a Erasta Colnela Mgalamu za generálnych radcov.

Za 122 rokov svojej histórie je dnes Misijný inštitút Consolata multikultúrnou a medzinárodnou kongregáciou s 905 misionármi z 30 krajín, ktorí žijú v 231 komunitách v 29 krajinách Afriky, Ameriky, Ázie a Európy.( TK KBS, VaticanNews CZ, ml; pz ) 20230616059   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]