[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 18. 07. 2024   Meniny má Kamila      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Maltézska pomoc Slovensko poslala pomoc regiónom po povodni na Ukrajine
P:3, 14. 06. 2023 12:37, DOM

Bratislava 14. júna (TK KBS) Maltézska pomoc Slovensko, v spolupráci s humanitárnou organizáciou Maltézskeho rádu Malteser International a Maltézskou pomocou na Ukrajine, vyslala do postihnutých oblastí južnej Ukrajiny kamióny s humanitárnou pomocou v objeme viac ako 32 ton. Táto iniciatíva má pomôcť regiónom postihnutým nedávnou povodňou, ktorú spôsobila zničená priehrada Kachovka. Maltézska pomoc tak pokračuje v dlhodobom úsilí o zmiernenie utrpenia obyvateľov Ukrajiny.

Výbuch a následné poškodenie Kachovskej priehrady v Chersonskej oblasti vyhnalo viac ako 16 tisíc ľudí z ich domovov. Voda zaplavila vyše 1 300 domov na pravom brehu Dnepra, postihnutých je 24 lokalít a tisíce osôb potrebujú pomoc. Zničenie Kachovskej priehrady však bude mať ďalekosiahlejšie následky, ktoré zasiahnu státisíce ľudí. Problémy budú mať nielen poľnohospodári, ktorí sú závislí na zavlažovaní zo zničenej priehrady, ale aj obce, a to pri zásobovaní pitnou vodou.

V reakcii na túto situáciu sa Maltézska pomoc Slovensko rozhodla odoslať humanitárnu pomoc do postihnutých oblastí. Viac ako 32 ton trvanlivých potravín, pitnej vody, chleba a detskej výživy bolo prepravených v niekoľkých kamiónoch na južnú Ukrajinu. Táto pomoc bude distribuovaná v spolupráci s miestnymi partnermi, aby sa čo najefektívnejšie dostala k tým, ktorí ju najviac potrebujú.

Maltézska pomoc Slovensko bola jednou z prvých organizácií, ktoré pomáhali na slovensko-ukrajinskom hraničnom priechode Vyšné Nemecké na začiatku vojny na Ukrajine. Organizácia pomoc postupne doplnila o pravidelné dodávky takmer 200 ton humanitárnej pomoci na Ukrajinu, ubytovacie zariadenia pre 160 ukrajinských matiek a detí, či distribúciu stravných poukážok pre stovky ukrajinských seniorov a ľudí so zdravotným znevýhodnením. Maltézska pomoc vyjadruje svoju úprimnú solidaritu s postihnutými regiónmi na Ukrajine a je odhodlaná naďalej poskytovať potrebnú podporu.

Zdroj: Maltézska pomoc Slovensko( TK KBS, mpo; pz ) 20230614020   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]