[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 18. 07. 2024   Meniny má Kamila      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Nitrianskej animátorskej škole ukončili svoju formáciu ďalší animátori
P:3, 12. 06. 2023 15:50, DOM

Nitra 12. júna (TK KBS) V sobotu 10. júna 2023 sa v priestoroch Diecézneho pastoračného centra v Nitre stretla štvorica budúcich animátorov, ktorí sa pripravovali na svoju službu v Nitrianskej animátorskej škole, aby absolvovali záverečné absolventské skúšky. Tie sa začali teoretickou časťou, v ktorej animátori preukázali svoje teoretické vedomosti. Následne pokračovala praktická časť skúšok, v ktorej mali budúci animátori simulovať mládežnícke stretnutie vo farnosti alebo stretnutie pre birmovancov v rámci prípravy na prijatie sviatosti birmovania. Aj v tejto časti animátori preukázali nielen získané vedomosti, ale aj svoju kreativitu a animátorské zručnosti.

Následne poďakovali svätou omšou v Kaplnke sv. Ladislava za uplynulé roky, kedy prichádzali do starobylej Nitry, aby sa tu v pravidelných stretnutiach formovali pre budúcu prácu s mládežou v rámci svojich farských spoločenstiev. Tohtoroční končiaci animátori si svoju formáciu predĺžili o rok, nakoľko počas nastupujúcej pandémie bola činnosť animátorskej školy prerušená. Aj preto im patrí vďaka, že nastúpenú cestu formácie neopustili, ale vytrvali vo svojom predsavzatí. Na konci svätej omše si animátori prevzali certifikáty o absolvovaní formačného projektu, podpísané nitrianskym biskupom Mons. Viliamom Judákom a kňazmi zastrešujúcimi projekt Nitrianskej animátorskej školy Ľubomírom Hladom a Andrejom Filinom. Na záver stretnutia ich čakal slávnostný obed v priestoroch Kňazského seminára sv. Gorazda. Noví animátori pochádzajú z farností Trenčín – mesto, Trenčín – Biskupice, Dolná Súča a Nemšová.

TK KBS informoval Tibor Ujlacký( TK KBS, tu, ml; pz ) 20230612029   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]