[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 18. 07. 2024   Meniny má Kamila      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Skautské družiny Federácie skautov Európy sa stretli v Pohronskej Polhore
P:3, 12. 06. 2023 15:39, DOM

Pohronská Polhora 12. júna (TK KBS) Začiatkom júna sa v Pohronskej Polhore uskutočnilo podujatie Impeesa, ktoré organizuje Združenie katolíckych vodkýň a skautov Európy na Slovensku-Federácia skautov Európy. Trinásť družín skautov a vodkýň Európy z celého Slovenska a jedna družina skautov z Maďarska súťážili o trofej dreveného vlka.

Slovo Impeesa totiž v preklade z jazyka Matabele znamená "vlk, ktorý nikdy nespí", a bola to prezývka, ktorú získal zakladateľ skautingu lord Baden-Powell počas jeho pôsobenia v Afrike.

Témou tohtoročnej Impeesy bolo Slovenské národné povstanie. Vodkyne a skauti sa najprv zoznámili s historickými skutočnosťami a s príbehmi ľudí, ktorí obetovali svoj život alebo svoje pohodlie za slobodu vlasti. 

Súčasťou programu bola Veľká Hra, zameraná na šifrovanie a komunikáciu cez vysielačky a Večerná Hra, v rámci, ktorej si vodkyne a skauti precvičili výrobu faklí a svetelnú signalizáciu v morzeovke. Záver každého dňa patril spoločným táborákom plným hier, scénok, piesní a tanca. 

Každý deň bola svätá omša pod vedením duchovných asistentov Združenia vrátane Petra Repiského, správcu farnosti Detvianska Huta. Víťazom skautského zápolenia sa tento rok stala družina vodkýň Labuť z prešovského zboru blahoslaveného Vasiľa Hopka.

Federácia skautov Európy (UIGSE-FSE) je medzinárodná skautská organizácia so štatútom súkromného združenia veriacich laikov katolíckej cirkvi podľa kánonického práva, uznaným Svätou Stolicou v roku 2008. Cieľom skautskej organizácie je formácia mladého človeka podľa učenia katolíckej cirkvi prostredníctvom skautskej metódy zakladateľa lorda Baden-Powella.

V súčasnosti združuje vyše 70 000 členov v 23 štátoch Európy, Severnej a Južnej Ameriky. Na Slovensku je jej členskou asociáciou Združenie katolíckych vodkýň a skautov Európy na Slovensku (Vodkyne a skauti Európy). Viac informácií je k dispozícii na stránke: www.skauti-europy.sk alebo na oficiálnych účtoch Združenia na sociálnych sieťach.

TK KBS informoval mediálny tím Združenia( TK KBS, mtz, ml; pz ) 20230612028   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]