[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 19. 07. 2024   Meniny má Dušana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Hovorkyňou Konferencie biskupov Slovenska sa stala Katarína Jančišinová
P:3, 12. 06. 2023 13:04, DOM

Badín 12. júna (TK KBS) Konferencia biskupov Slovenska (KBS) bude mať od 1. augusta novú hovorkyňu. Stala sa ňou Katarína Jančišinová. Predtým pracovala ako redaktorka, editorka a prekladateľka pre Vydavateľstvo Nové Mesto. Zároveň sa venovala prekladom a tlmočeniu z talianskeho a nemeckého jazyka.

Voľba sa konala na úvod 105. plenárneho zasadnutia KBS v Badíne.

„Chcem sa poďakovať Konferencii biskupov Slovenska za prejavenú dôveru. Uvedomujem si, že po prvý raz prichádza na miesto hovorcu žena a laička. Je to pre mňa veľká a zodpovedná výzva. Beriem ju však ako službu, ktorú chcem vykonávať v tvorivej spolupráci s biskupmi a generálnym sekretariátom KBS. Verím, že moje pôsobenie bude prínosom pre Konferenciu biskupov Slovenska a pre veriacich, a tiež pre komunikáciu so svetom médií. Teším sa na spoluprácu,“ uviedla nová hovorkyňa KBS Katarína Jančišinová.

Mgr. Katarína Jančišinová, rod. Chudová, vyštudovala nemecký jazyk a literatúru (učiteľský smer) na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského (FiFUK) v Bratislave. Na rovnakom mieste neskôr vyštudovala taliansky jazyk a literatúru a talianske reálie (tlmočníctvo-prekladateľstvo). Titul master získala na Teologickom inštitúte Jána Pavla II. na Lateránskej univerzite v Ríme.

Pôsobila ako lektorka nemeckého jazyka, neskôr ako učiteľka na Cirkevnom gymnáziu sv. Jána Krstiteľa v Trebišove. Od roku 2016 doteraz spolupracovala s portálom, časopisom a Vydavateľstvom Nové mesto. Zároveň pôsobila ako samostatne zárobkovo činná osoba so zameraním na preklady z nemeckého a talianskeho jazyka. Je konateľkou spoločnosti MUNDO plus, s. r. o. so zameraním na prekladateľské a tlmočnícke služby. Absolvovala viacero pobytov v Taliansku (pre potreby Hnutia fokoláre). Hovorí po taliansky, nemecky a anglicky. Je vydatá, má tri deti.

Do funkcie hovorkyne nastúpi po Martinovi Kramarovi, Jozefovi Kováčikovi a Mariánovi Gavendovi.

Kontakty pre médiá: hovorkyna@kbs.sk (ďalšie pracovné kontakty budú zverejnené neskôr)

K správe bolo vydané FOTO a AUDIO.

_
Aktualizované( TK KBS, ml, kj; pz ) 20230612024   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]