[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 21. 07. 2024   Meniny má Daniel      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Modlitby za pápežovo zdravie a pozdravy z celého sveta
P:3, 09. 06. 2023 09:13, ZAH

Vatikán 9. júna (VaticanNews) Od chvíle, keď sa rozšírila správa o jeho prijatí do rímskej nemocnice Gemelli na laparotomickú operáciu, prichádza k pápežovi zo všetkých strán mnoho odkazov o blízkosti a prianí skorého uzdravenia. Rímska diecéza a biskupské konferencie rôznych kontinentov, združenia a cirkevné hnutia uisťujú o modlitbách.

"Neboj sa, sme s tebou", znie povzbudenie detí, ktoré sú hospitalizované rovnako ako on, ale v detskej nemocnici Bambino Gesù, ktorú pápež dobre pozná, v tweete a kresbe pápežovi Františkovi. Po jeho operácii brucha prišlo z celého sveta mnoho odkazov s prianím všetkého dobrého, blízkosti a podpory.

Z Francúzska, Ukrajiny a USA: Boh ochraňuj pápeža

Po komuniké talianskych biskupov, ktorí pápeža uistili o modlitbách a náklonnosti cirkvi v Taliansku "v tejto ďalšej chvíli skúšky" a želajú mu skoré uzdravenie, posielajú Františkovi svoje pozdravy mnohé biskupské konferencie. Francúzski biskupi píšu: "Kiež ho Boh podporuje v jeho skúške a posilňuje v jeho poslaní". Predseda Konferencie katolíckych biskupov Spojených štátov arcibiskup Timothy P. Broglio sa obrátil na veriacich týmto spôsobom: "Kým sa pápež František zotavuje z operácie, posilňuje ho viera v uzdravujúcu moc nášho milosrdného Boha. Prosím, majte dnes a každý deň pápeža Františka a všetkých, ktorí sú v nemocnici, vo svojich modlitbách. Ježiš vždy kráča s nami a je nám ešte bližšie, keď potrebujeme uzdravenie a útechu". Posolstvo s prianím skorého uzdravenia zaslal pápežovi aj arcibiskup Svjatoslav Ševčuk, hlava ukrajinskej gréckokatolíckej cirkvi.

Náklonnosť latinskoamerickej cirkvi

Latinskoamerická biskupská konferencia (CELAM) prostredníctvom krátkeho posolstva podpísaného predsedom Mons. Jaimom Spenglerom a generálnym sekretárom Mons. Lizardom Estradom Herrerom vyzýva k modlitbám za uzdravenie pápeža Františka, ktorého cestu za uzdravením sprevádza "s blízkosťou a náklonnosťou". "Ďakujeme Bohu, že (operácia) prebehla bez komplikácií," píšu biskupi, "a vyzývame všetky národy Latinskej Ameriky a Karibiku, aby sa pripojili k modlitbám za skoré a úplné uzdravenie nášho milovaného pápeža Františka". Pannu Máriu, "matku nehy a útechy pre chorých", CELAM prosí, aby pápeža chránila a posilňovala, aby nás mohol "ďalej viesť ako univerzálny pastier a upevňovať našu jednotu".

Peruánski biskupi prostredníctvom svojho predsedu monsignora Miguela Cabrejosa Vidarteho žiadajú veriacich, aby sa modlili za skoré uzdravenie pápeža Františka. „Modlitba,“ napísal prelát, „osobná a spoločná modlitba Božieho ľudu je našou najväčšou silou, vďaka ktorej môžeme reagovať na zdravotné problémy nášho Svätého otca Františka“.

Solidarita prezidenta Mattarellu

Posolstvo s prianím všetkého dobrého pápežovi Františkovi prišlo ešte pred operáciou v nemocnici Gemelli, ktorej prial pozitívny výsledok, od prezidenta Talianskej republiky Sergia Mattarellu: "Celý taliansky ľud," napísala hlava štátu, "je Vám nablízku s citmi náklonnosti a solidarity, ktoré plne preberám za svoje. V tejto chvíli môžete počítať nielen s modlitbami katolíckych veriacich, ale aj so spoločnými myšlienkami nespočetných ľudí, veriacich i neveriacich. Obnovujem Vašej Svätosti", uzatvára, "najúprimnejšie prianie pokojnej rekonvalescencie a skorého a úplného uzdravenia".

Rímska cirkev

Po správe o hospitalizácii sa okolo Svätého Otca zomkla celá rímska cirkev, pápežova diecéza, a vzývala Božie požehnanie pre úspešný priebeh operácie a skoré uzdravenie. Nové posolstvo vyzýva veriacich, aby aj naďalej "s veľkou láskou podporovali Svätého Otca, vďační za jeho službu našej a univerzálnej cirkvi a túžiaci ho čo najskôr opäť vidieť medzi nami".

Združenia a hnutia

Mnoho posolstiev okamžite zaslali aj hnutia a združenia: Katolícka akcia pápeža uistila „o modlitbách a prosbách k Pánovi, aby s pomocou svojej milosti podporoval a utešoval nášho milovaného pápeža Františka počas jeho pooperačnej rekonvalescencie a aby sa mu čoskoro vrátilo zdravie, aby mohol plne vykonávať svoju otcovskú a pastiersku službu". "Sme si istí," pokračovalo komuniké vydané združením, "že aj pri tejto príležitosti nás pápež František naučí, ako čeliť utrpeniu podporované vierou a kresťanskou nádejou. "Tešíme sa, že ho čoskoro uvidíme v plnom výkone jeho pastierskej služby, ktorá je pre mnohých vzácnym záchytným bodom," píše Spoločenstvo Sant'Egidio po tom, čo pápežovi vyjadrilo prianie "skorého uzdravenia", zatiaľ čo Communio a Liberazione posiela Františkovi "srdečné prianie, aby sa čoskoro uzdravil a vrátil sa, aby svedčil o svojom otcovskom vedení na ceste viery celej cirkvi”. Hnutie fokoláre zase pápežovi praje, „aby mu Boh v tejto ďalšej životnej skúške doprial láskavosť, súcit a blízkosť“.( TK KBS, VaticanNews, cz, rp; pz ) 20230609025   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]