[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 24. 07. 2024   Meniny má Vladimír      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Bratislavské Hanusove dni prináša do centra Bratislavy svetových rečníkov
P:3, 05. 06. 2023 13:45, DOM

Bratislava 5. júna (TK KBS) Festival Bratislavské Hanusove dni prináša do centra Bratislavy opäť svetových rečníkov a hodnotný program na prieniku kresťanstva a dnešnej spoločnosti. Už 12. ročník kultúrno-akademického festivalu sa uskutoční 15. – 19. júna 2023 v priestoroch Pálffyho paláca na Zámockej ulici v Bratislave. 

Témou BHD sú Konverzie

Prostredníctvom programu festivalu chceme skúmať veľké životné obraty, zmeny svetonázorových presvedčení, nové formy evanjelizácie či otázku ideologického pretvárania jazyka, uvádzajú organizátori podujatia. 

Scott & Kimberly Hahn v Bratislave

Headlinerom festivalu bude jeden z najvplyvnejších teológov súčasnosti Dr. Scott Hahn. Návštevníci festivalu môžu zažiť Scotta Hahna s manželkou Kimberly hneď na niekoľkých podujatiach festivalu:

• Vo svojej prednáške Pred náboženstvom niet úniku sa bude Scott Hahn venovať vzťahu náboženstva a sekulárnej spoločnosti. Po podujatí oficiálne uvedie vydanie knihy Je to dôstojné a správne v slovenskom preklade.

• Kimberly Hahn prinesie publiku čerstvý pohľad na poslanie ženy v prednáške Sedembolestná - Sedemradostná.

• Manželia Hahnovci sa zúčastnia diskusie o potrebe a vhodnom spôsobe evanjelizácie spolu s rektorom rímskeho Angelica – Thomasom Josephom Whiteom OP.

Priatelia a podporovatelia festivalu majú možnosť stretnúť manželov Hahnovcov v neformálnej atmosfére počas benefičnej recepcie.

Návštevu manželov Hahnovcov na Slovensku organizujeme v spolupráci s OZ VIAC, v rámci ktorej majú naplánované podujatia aj v Košiciach. Celý program návštevy je dostupný na stránke scotthahn.sk

Ďalší významní hostia: White, Graubner, Eľko, Legutko a Krastev

Okrem rektora Angelica Thomasa Josepha Whitea OP, ktorý prinesie nový pohľad na sv. Tomáša Akvinského pre dnešné búrlivé časy, sú to predovšetkým český primas Jan Graubner, ktorý bude s evanjelickým biskupom Ivanom Eľkom debatovať o úlohe kresťanských cirkví v dnešnej spoločnosti

Poľský konzervatívny mysliteľ a politik Ryzsard Legutko sa zas stretne v európskej debate na prieniku dvoch svetov s významným liberálnym mysliteľom Ivanom Krastevom. Témou budú ľudské práva v čase ideologickej polarizácie

Nové formáty na BHD: Night talks a autorské divadlo!

V novej sekcii Night talks sa budeme o konverziách a dekonverziách rozprávať existenciálne aj nábožensky.

Namiesto politických konfrontácií chcú Night talks priniesť úprimný, priateľský a nemilosrdne pravdivý rozhovor o tých najdôležitejších otázkach ľudského života. Do hosťovského kresla zasadnú moderátorka Zuzana Kovačič Hanzelová a mladý intelektuál Samuel Trizuljak, redaktorka Katarína Šedivá a stand-up komik Tomáš Hudák.

Súčasťou festivalu bude po prvýkrát aj autorské hudobno-dramatické divadelné predstavenie mladej dramaturgičky Rebeky Lukáčovej a autorky Kataríny Valábkovej pod názvom “Divadelné konverzie: rozum, cit a milosť.

V sobotnej premiére a v nedeľnej repríze na Vás čakajú dialógy piatich známych konvertitov a hudobné vystúpenia Dáše Žabenskej (projekt jedno.tu, v sobotu) a nitrianskej kapely DIS IS MARKĒTA (v nedeľu).  DIVADELNO-HUDOBNÉ KONVERZIE: ROZUM, CIT, MILOSŤ 

Celý program BHD je zverejnený na stránke festivalu.

Vstupenky na jednotlivé podujatia ako aj festivalová permanentka sú v predaji. Pre tých, ktorí festival nebudú môcť navštíviť osobne, ponúkame možnosť sledovať live stream hlavného programu vďaka online permanentke.

„BHD dokážeme organizovať vďaka záujmu divákov, štedrosti mnohých partnerov a podpore priateľov kresťanskej kultúry. Pre udržateľnosť festivalu sme odštartovali crowdfundingovú kampaň Podporte BHD 2023!, vďaka ktorej chceme vyzbierať 10 000 € na pokrytie nákladov spojených s chodom festivalu," uvádza Veronika Bočkayová. 

Festival Bratislavské Hanusove dni chce spájať vieru s rozumom, inšpirovať pre hľadanie Pravdy, Dobra a Krásy a tiež ukázať, že kresťanstvo „nie je spomienkou na minulosť, ale veľmi živou a skutočnou realitou.“ (Benedikt XVI.)

Festival je určený tak akademickej verejnosti, ako aj širšiemu publiku a prináša diskusie a prednášky z oblasti politiky, teológie, psychológie či iných spoločenských vied.

BHD organizuje Spoločenstvo Ladislava Hanusa  v spolupráci s Inštitútom Ladislava Hanusa. ( TK KBS, bdd, vbo, ml; pz ) 20230605028   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]