[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 20. 07. 2024   Meniny má Iľja, Eliáš      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Výber z pracovného a duchovného programu biskupov Slovenska (23)
P:3, 05. 06. 2023 06:00, DOM

Bratislava 5. júna (TK KBS) TK KBS prináša výber z programu biskupov 23. týždeň.

RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Východná provincia

KOŠICKÁ ARCIDIECÉZA 

* MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup metropolita a predseda KBS)

Pondelok 5. júna 2023:
- 18:00 Svätá omša v priamom prenose Rádia Lumen, Katedrála sv. Alžbety, Košice

Utorok - Streda 6. – 7. júna 2023:
- Sekretariát KBS, Bratislava

Štvrtok 8. júna 2023:
- 11:00 Svätá omša, životné jubileum kňaza, ABÚ Košice

Sobota 10. júna 2023:
- 9:00 Svätá omša s udeľovaním sviatosti birmovania, Gaboltov
- 11:00 Svätá omša s udeľovaním sviatosti birmovania, Bardejov - Vinbarg

Nedeľa 11. júna 2023:
- 9:30 Svätá omša a sprievod na Božie Telo, Katedrála sv. Alžbety, Košice

* MONS. MAREK FORGÁČ (košický pomocný biskup)

Pondelok 5. júna 2023:
- 17:30 Svätá omša, životné jubileum kňaza, Konkatedrála sv. Mikuláša, Prešov

Streda 7. júna 2023:
- 9:00 Svätá omša, Kaplnka sv. Michala, Košice
- 10:00 Porada riaditeľov katolíckych škôl, ABÚ Košice

Štvrtok 8. júna 2023:
- 11:00 Svätá omša, životné jubileum kňaza, ABÚ Košice

Sobota 10. júna 2023:
- 9:00 Svätá omša s udeľovaním sviatosti birmovania, Rožkovany
- 11:00 Svätá omša s udeľovaním sviatosti birmovania, Lipany

Nedeľa 11. júna 2023:
- 9:00 Svätá omša s udeľovaním sviatosti birmovania, Dlhé Klčovo (f. Sačurov)
- 11:00 Svätá omša s udeľovaním sviatosti birmovania a požehnanie mosta, Ďapalovce (f. Holčíkovce)

Zdroj: Jozef Kmec (tajomník) 
---------------------------------------------------------------

ROŽŇAVSKÁ DIECÉZA

* MONS. STANISLAV STOLÁRIK (rožňavský biskup)

Pondelok – Streda 5. – 7.  júna 2023:
- Pracovný program v úrade

Streda 7. júna 2023:
- 18:00 Svätá omša v Katedrále Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave (v priamom prenose Rádia LUMEN)

Štvrtok 8. júna 2023:

- 18:00 Svätá omša a Eucharistická procesia na Slávnosť Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi, Katedrála Nanebovzatia Panny Márie

Sobota 10. júna 2023:
- 10:00 Diakonská vysviacka; pri tejto svätej omši Mons. Stanislav Stolárik tiež poďakuje Pánovi za dar 45 rokov kňazstva, Katedrála Nanebovzatia Panny Márie

Nedeľa 11. júna 2023:
- Mons. Stanislav Stolárik slávi 45. výročie kňazskej vysviacky
- 10:30 Odpustová svätá omša pri príležitosti 100. výročia postavenia Kaplnky Najsvätejšieho Srdca Ježišovho, Hradišské Vrchy (filiálka farnosti Šoltýska)

Zdroj: Rožňavská diecéza, sr. Mária Červená 
----------------------------------------------------------------

GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV

BRATISLAVSKÁ EPARCHIA / PREŠOVSKÁ ARCHIEPARCHIA 

* MONS. PETER RUSNÁK (bratislavský eparcha, apoštolský administrátor sede vacante Prešovskej archieparchie) 

Pondelok 5. júna 2023:
- 9:00 Prešov – Arcibiskupská rezidencia – porada archieparchiálnej kúrie

Štvrtok 8. júna 2023:
- 9:00 Stará Ľubovňa – zamestnanecký deň spojený s duchovnou obnovou

Piatok 9. júna 2023:
- 9:00 Nižná Pisaná – Chrám sv. archanjela Michala – svätá liturgia pri príležitosti životného jubilea
- 16:30 Prešov – Katedrála sv. Jána Krstiteľa – svätá liturgia pri príležitosti otvorenia 32. ročníka Festivalu duchovných piesní byzantského obradu

Sobota 10. júna 2023:
- 10:00 Humenné – Chrám Zosnutia Presvätej Bohorodičky – svätá liturgia pri príležitosti životného a kňazského jubilea otca Jána Karasa

Nedeľa 11. júna 2023:
- 10:00 Prešov – Katedrála sv. Jána Krstiteľa – archijerejská svätá liturgia spojená s udelením diakonskej vysviacky

* MONS. MILAN LACH SJ (pomocný biskup Bratislavskej eparchie) 

Utorok 6. júna 2023:
- 10:00 stretnutie s predstaviteľmi Nemocnice Milosrdní bratia, Bratislava 

Streda 7. júna 2023:
- 11:00 stretnutie s predstaviteľmi Onkologického ústavu sv. Alžbety, Bratislava 

Sobota 10. júna 2023:
- 9:00 zasadanie Bioetickej subkomisie, Bratislava 

Sobota - Nedeľa 10. - 11. júna 2023: 
Prievidza – návšteva Gréckokatolíckej farnosti svätých Sedmopočetníkov v Prievidzi

Sobota 10. júna 2023:
- 17:45 Veľká večiereň, po nej Farský večer (pastoračné priestory fara Bartolomej)

Nedeľa 11. júna 2023:  
- 10:30 Archijerejská liturgia, Mariánsky chrám

Pondelok - Utorok 12. - 13. júna 2023: 
- Badín – zúčastní sa na 105. plenárnom zasadaní KBS

Piatok - Nedeľa 16. - 18. júna 2023:
– zúčastní sa na eparchiálnej odpustovej slávnosti a na Stretnutí rodín eparchie, Šaštín

Zdroje: ISPA / Michal Pavlišinovič, TK BE / Stanislav Gábor 
---------------------------------------------------------------

Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní.  
Aktualizované



( TK KBS, tk; ml ) 20230605011   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]