[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 13. 06. 2024   Meniny má Anton      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Zmysluplné leto plné zážitkov – také ponúka Domka všetkým deťom a mladým
P:3, 02. 06. 2023 11:56, DOM

Bratislava 2. júna (TK KBS) Organizácia Domka – Združenie saleziánskej mládeže sa celoročne venuje osobnostnému rozvoju a neformálnemu vzdelávaniu detí a mladých po celom Slovensku. Medzi najatraktívnejšie vzdelávacie aktivity patrí Škola pre animátorov, Teológia pre mladých a 7 návykov pre mladých a saleziánsku rodinu, pripravených podľa úspešnej knihy Stephen R. Covey. S blížiacimi sa letnými prázdninami sa ponuka upriamuje na vzdelávacie kurzy a letné tábory pre deti. Pre starších sú pripravené ponuky po celom Slovensku i v zahraničí.

Domka spustila darovaciu kampaň s názvom „My tvoríme priestor, vy možnosti“, ktorá je kľúčovým impulzom pre chod celej organizácie. Vďaka finančnej podpore a pravidelnému darcovstvu budú letné ponuky dostupné aj pre deti, ktoré by si dané tábory nevedeli finančne dovoliť. Podpora bude použitá na 4 letné ponuky, konkrétne pôjde o výtvarný tábor – Saleziánsky plenér, miništranský tábor Tymian, Základný animátorský kurz (ZAK) a Letná škola kurzu Teológia pre mladých.

„Počas školského roka i prázdnin organizuje Domka – sekretariát podujatia, ktorých sa zúčastňujú aj deti a mladí zo sociálne slabších rodín. Vždy sa im snažíme pomôcť a to tak, že im zvýhodňujeme cenu účastníckeho príspevku. Prostriedky vyzbierané v  kampani tak pomôžu aj týmto rodinám. Čím viac finančných prostriedkov sa nám podarí získať, tým ľahšie sa nám bude existovať a pomáhať aj naďalej ľudom, ktorí pomoc skutočne potrebujú,“ uviedla k využitiu finančných prostriedkov riaditeľka sekretariátu Mária Grebečiová.

Saleziánsky plenér

Tábor organizovaný pod vedením akademického maliara Pavla Reháka, ktorého ambíciou je rozvíjať mladých umelcov a poskytnúť im základné teoretické vedomosti o kreslení, kompozícii, farbách. Organizačný tím Pavol Rehák každoročne obohacuje ďalšími umelcami, ktorí odborne sprevádzajú  deti pri ich maliarskych prácach v prírode.

Základný animátorský kurz (ZAK)

Pre mladých od 14 rokov, ktorí sa chcú stať animátormi, je vytvorený Základný animátorský kurz, ktorý rozvíja primárne vedomosti, zručnosti a postoje potrebné pre saleziánskeho animátora. ZAK je 5-dňový intenzívny kurz akreditovaný Ministerstvom školstva SR.

Tymian – tábor pre miništrantov

Týždenný pobytový tábor je určený pre miništrantov od 10 rokov až po vysokoškolákov. Cieľom tábora je pomoc pri formácii miništrantov. Každoročne chlapcov čaká bohatý športovo-dobrodružný ako aj duchovne animovaný program. Dôležitý dôraz sa kladie na osobnosť miništranta ako mladého lídra.

Letná škola kurzu Teológia pre mladých (TpM)

Dvojročný kurz Teológia pre mladých (TpM) je určený mladým (po maturite), ktorí chcú prehĺbiť svoje vedomosti o Bohu. Na slovensku je to jediný program svojho druhu, ktorým sa už inšpirovali aj v zahraničí. Spomínané letné podujatia Domku v roku 2022 priviedli do straty 14 306,12 €.

„Poznáme to všetci, náklady stále narastajú. Zvyšuje sa cena stravného, ubytovania, cestovania. Preto budeme nútení zvyšovať ceny za účastnícke príspevky aj my. Nechceme to všetko nechať len na našich účastníkov, preto sme vytvorili túto kampaň, ktorou darcovia môžu pomôcť účastníkom,“ uviedla ku kampani PR manažérka Domky Terézia Haydenová.

Kampaň je realizovaná prostredníctvom portálu darujme.sk. Tam si podporovatelia môžu vybrať či ich príspevok bude opakovaný pravidelne alebo len jednorazový. Ďalej je možné vybrať si sumu a spôsob platby. Všetky prijaté financie budú použité na organizovanie letných podujatí prostredníctvom Domky – sekretariátu.( TK KBS, tha, ml; pz ) 20230602018   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]