[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 24. 05. 2024   Meniny má Ela      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Prvú júnovú nedeľu vyjde prvý diel projektu Odrobiny – jedným Slovom
P:3, 24. 05. 2023 13:28, DOM

Spišská Kapitula 24. mája (TK KBS) Prvú júnovú nedeľu vyjde prvý diel projektu Odrobiny – jedným Slovom. Ide o názov projektu neziskovej organizácie Cor Sancti Martini, n.o., ktorú zriadilo Spišské biskupstvo. Jeho cieľom je pripraviť sériu vyše štyridsiatich evanjelizačných videí k evanjeliu nedele, ktoré pripravili biskupi a kňazi zo Slovenska. Komentár bude zakončený výzvou pre ostatných.

„V dnešnej zrýchlenej dobe je dôležité poukázať na podstatu Božieho slova, ktoré svetu ponúka Kristus. Ohlasovať to, čo ľuďom zanechal formou, ktorá im je blízka. Jednou z nich sú aj krátke videá, cez ktoré prinášajú Odrobiny – jedným Slovom Ježišovo učenie.  V predvečer nedele Najsvätejšej Trojice, 4. júna 2023 vyjde prvý diel projektu Odrobiny – jedným Slovom,“ avizuje Agnesa Kaľavská.

Cieľom tohto projektu je podávať veriacim, ale aj tým, ktorí vo viere tápajú, Božie slovo prostredníctvom krátkych zamyslení nad nedeľným evanjeliom. Štartom do celého projektu bude odvysielanie promo videa na Turičnú nedeľu, ktorého súčasťou budú miesta, v ktorých sa jednotlivé diely natáčali, ako Bratislava, Spišská Kapitula či Nitra.

Povzbudivé slová s krátkymi zamysleniami a výzvou na konci prinášajú kňazi a biskupi Slovenska, ako napríklad trnavský dekan, Jozef Gallovič, apoštolský nuncius na Slovensku Mons. Nicola Girasoli, Mons. Ján Kuboš, spišský diecézny administrátor, Mons. Cyril Vasiľ, košický eparchiálny biskup či provinciál redemptoristov P. Jozef Mihok.

Cieľom výzvy, ktorá vyplýva z Božieho slova danej nedele, a ku ktorej pozývajú kňazi na konci videa, je povzbudiť veriacich učiť sa žiť každý deň podľa Ježišových slov a svojimi skutkami sa mu pripodobňovať. Aspoň malými krokmi meniť svet k lepšiemu a ukazovať mu Ježišovu tvár.

Tvorcovia projektu veria, že Božie slovo sa každého, kto sa k nemu cez projekt Odrobiny – jedným Slovom priblíži, dotkne na miestach, kde to najviac potrebuje a práve tam bude cítiť Božiu lásku, ktorá je pre každého bez rozdielu. Projekt vznikol z finančnej podpory KBS. Tí, ktorí ich chcú denne odoberať na e-mail, sa môžu ozvať prihlásiť na rovnomennej stránke projektu www.odrobiny.sk.

TK KBS informovala Agnesa Kaľavská( TK KBS, aka, ml; pz ) 20230524047   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]