[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 23. 07. 2024   Meniny má Oľga      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Metropola východu privíta biblistu a katolíckeho konvertitu Scotta Hahna
P:3, 24. 05. 2023 11:20, DOM

Košice 24. mája (TK KBS) Známy americký biblista, profesor a katolícky konvertita Scott Hahn zavíta 18. a 19. júna do Košíc spolu so svojou manželkou Kimberly a synom Josephom v rámci ich niekoľkodňovej návštevy Slovenska.

Autor kníh, z ktorých mnohé vyšli aj v slovenčine - napr. Naša cesta do Katolíckej cirkvi, Baránkova večera, Veľa je povolaných, alebo Nádej ukrytá v smrti – sa v nedeľu 18. júna predstaví na dvoch podujatiach určených širokej verejnosti v KCK Fuga (Moyzesova 62).

O 16:00 bude Scott Hahn na podujatí „Biblia v rodine“ spoločne so svojou manželkou a synom diskutovať o tom, ako môžeme v rodine, v každodennom víre povinností, viac čerpať zo Svätého Písma, objavovať jeho tajomstvá a podávať ich zrozumiteľným spôsobom aj tým najmenším členom domácnosti.

O 18:30 bude nasledovať Scottova prednáška a diskusia s publikom na tému „Ako čítať Bibliu,“ ktorá nám umožní pozrieť sa na túto “všednú” problematiku z celkom novej a nesamozrejmej perspektívy.

V pondelok 19. júna vystúpia Scott a Kimberly Hahnovci na kňazskej konferencii, ktorá sa uskutoční na Teologickej fakulte v Košiciach pod záštitou košického arcibiskupa metropolitu a predsedu KBS Mons. Bernarda Bobera.

Scott ako bývalý presbyteriánsky pastor je aktuálne aj lektor na pravidelných kňazských konferenciách v Amerike. Spoločne s Kimberly sú rodičia, ktorých syn sa stal kňazom, a tak majú obaja k téme kňazstva veľmi blízko.

Prednesú príspevky „Identita kňaza“ (Scott Hahn) a „Kňazstvo z pohľadu ženy a matky“ (Kimberly Hahn).

Podrobnejšie informácie a možnosť registrácie na jednotlivé podujatia je možné nájsť na stránke www.scotthahn.sk.
Kosice, Scott, Hann, plagat
Návštevu Scotta Hahna na Slovensku zastrešuje Spoločenstvo Ladislava Hanusa v spolupráci s V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže.

TK KBS informoval Branislav Kožuch( TK KBS, bko, ml; pz ) 20230524039   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]