[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 12. 07. 2024   Meniny má Nina      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Spojenej škole sv. Košických mučeníkov v Košiciach oslávili deň matiek
P:3, 12. 05. 2023 08:01, DOM

Košice 12. mája (TK KBS) Deň matiek sa každoročne oslavuje v jednotlivých krajinách a pripadá na iný dátum. Inak to nie je ani na Slovensku, kde si ho pripomíname vždy druhú májovú nedeľu, keď oslavujeme materstvo. Tento rok je to konkrétne 14. mája. Aj keď je sviatok ešte len predo dvermi, malí škôlkari Lienky a Včielky z cirkevnej Spojenej školy svätých košických mučeníkov v Košiciach ho už oslávili.

„Nadišiel mesiac máj, lásky čas, mesiac,  ktorý so sebou priniesol sviatok všetkých mamičiek a aby sme si uctili naše drahé mamičky, pripravili sme si pre nich krátke hudobno-pohybové pásmo, v ktorom sa deti predviedli a odovzdali kúsok seba v podobe tanca, piesní a rytmizácie na ozvučné drievka. Každé dieťatko pohladilo dušu svojej mamičke a vyčarilo tak úsmev na jej tvári. Pásmo pripravili na lúke. Deti znázornili slniečko, lúče, vtáčiky či jarné kvietky. Po ďakovnom vyznaní v podobe piesne Viažem si kytičku, deti odovzdali mamičkám kytičky vlastnoručne,“ uviedla učiteľka z triedy Lienky Eva Olexová.

„Čoskoro tu máme očakávaný deň materstva. Tento rok je to komornejšie a deti nevystupovali spoločne, ale v jednotlivých triedach. Je naozaj prekrásne vidieť, ako sa mamičky aj ockovia tešia z vystúpenia svojich detí. Teším sa, že rodičia si pochvaľujú vystúpenie. Vďaka našim škôlkarom a snahe pani učiteliek sa naozaj takýto program podaril,“ povedala riaditeľka Spojenej školy sv. Košických mučeníkov Adriana Bariová. Vystúpenie ocenili i rodičia. „Veľmi ma prekvapilo, že takéto malé deti sa vedeli naučiť dosť náročnú choreografiu. Bolo dojímavé vidieť v  tvárach mamičiek nie jednu slzičku, keď im dávali fotografiu a kvetinku,“ ocenil vystúpenie škôlkarov Ján Mičkanin. „Predstavenie sa mi veľmi páčilo. Deti boli naozaj krásne. Videl som na mamičkách, že ich to neskutočne dojalo.“ dodal Ivo Bero. Mamičke Júlii Drozdovej sa páčila spontánnosť detí: „Deti boli krásne a rozkošné. Počas vystúpenia si odbehli osloviť svoje mamičky a vystupovali ďalej.“

Malé ratolesti prezradili, aký program si pripravili pre mamičky, ale aj ich pocity počas vystúpenia.Škôlkarka Kamilka povedala, že svojej mamičke zaspievala Ja som vám veľký pán: „V škôlke sme sa učili aj inú pesničku a mamička mi s ockom tlieskali.“ Škôlkarka Janička sa zas pochválila tancom: „Tancovala som mojej mamičke a všetci mi tlieskali a ja ľúbim mamičku. Ocko sa na mňa tak veľmi usmieval.“ V škôlke sa čoskoro začnú ďalšie aktivity, prvého júna si pripomenú nielen Deň detí, ale oslávia aj Deň rodiny.

TK KBS informovala Janka Pavelová( TK KBS, jpa, ml; pz ) 20230512022   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]