[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Environmentálna subkomisia KBS sa zišla na zasadnutí s novým vedením
P:3, 12. 05. 2023 07:45, DOM

Banská Bystrica 12. mája (TK KBS) Členovia Environmentálnej subkomisie Konferencie biskupov Slovenska sa zišli v utorok 9. mája na svojom zasadnutí s novým vedením. Vladyka Milan Lach vystriedal vladyku Jána Babjaka, ktorý subkomisiu viedol od roku 2003. Nový predseda zvolal stretnutie do Banskej Bystrice. Po prvýkrát sa zoznámil s členmi a prácou subkomisie. Hlavnými témami rokovania boli bilancovanie doterajšej činnosti, podnety pre ďalšiu činnosť a reorganizácia zloženia subkomisie v zmysle rozhodnutia Konferencie biskupov Slovenska (KBS).

Súčasťou zasadnutia bola aj prezentácia Ondreja Kameniara o problematike výskumu a ochrany prirodzených lesov v Karpatoch a na Slovensku a diskusia o aktuálnych témach, najmä o klimatickej zmene a situácii v pôdohospodárstve, obhospodarovaní lesov, agrolesníctve. Prítomní sa zhodli na oslovení správcov cirkevných lesných majetkov, ktorí obhospodarujú okolo 60 tisíc hektárov lesov a správcov cirkevných poľnohospodárskych pozemkov s prezentáciou prírode blízkych systémov hospodárenia a možnosťami ich podpory. Členstvo v subkomisii ukončil lesník, ochranár, publicista, historik Július Burkovský, ktorému predseda a členovia vyjadrili vďaku za jeho dlhoročnú odbornú prácu, príkladný postoj v oblasti ochrany prírody i empatiu.

Environmentálna subkomisia KBS patrí medzi komisie, ktoré sú poradným orgánom KBS. Pod vedením bývalého predsedu vydala osem publikácií, publikovala približne dvadsať vyhlásení a výziev, množstvo článkov, zorganizovala viaceré odborné konferencie, semináre a vystúpení v médiách. Zároveň ripomienkovala návrhy stratégií i legislatívy v oblasti životného prostredia. Viac informácií o jej činnosti je možné nájsť na webstránke www.enviro.kbs.sk.

TK KBS informoval Milan Lichý

Snímka: Ilustračná( TK KBS, mli, ml; pz ) 20230512021   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]