[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 08. 12. 2023   Meniny má Marína      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Týždeň kresťanskej kultúry v Žiline chce prispieť k inému, lepšiemu svetu
P:3, 11. 05. 2023 10:57, DOM

Žilina 11. mája (TK KBS) Mottom 14. ročníka festivalu Týždeň kresťanskej kultúry v Žiline je „Spolu pre iný svet“. Podujatie sa uskutoční od 16. do 23. mája 2023, informoval riaditeľ festivalu Dušan Václav. „Rokom 2023 začíname novú etapu nášho festivalu. Z tradičného jesenného termínu prechádzame na májový termín. Vďaka tomu predpokladáme teplejšie počasie a väčšie možnosti exteriérových podujatí. Do organizačného tímu je zapojených viac ľudí a zvlášť chcem vyzdvihnúť spoluprácu so známym žilinským hercom a divadelníkom Jozefom Abafim, ktorý bude okrem iného v dobovom kostýme ako palatín František Vešeléni sprevádzať po Katedrále Najsvätejšej Trojice v Žiline,“ povedal Václav.

Festival otvoria v utorok (16.5.) slávnostné fanfáry o 11.45  z Burianovej veže pri Katedrále Najsvätejšej Trojice. „Od utorka do štvrtka sa môžu ľudia v centre mesta Žilina zastaviť v „Charitnej kaviarni“ v priestore pri Katedrále Najsvätejšej Trojice. Dobrovoľníci budú ponúkať kávu a niečo sladké pod zub za dobrovoľný príspevok na podporu charitnej činnosti. Týmto a mnohými inými podujatiami chceme prispieť k tomu, aby náš svet bol iný, lepší, krajší,“ doplnil riaditeľ festivalu. Súčasťou festivalu je aj prezentácia knihy o Žofii Bosniakovej, výstava obrazov Daniely Bílkovej, diskusia s kresťanskými influencermi – pastormi Cirkvi bratskej Josem Calvom a Jánom Máhrikom a saleziánskou sestrou Lamyiou Jalilovou, niekoľko koncertov a turistika do okolia Žiliny spojená so svätou omšou. Každoročnou súčasťou festivalu je aj ekumenické verejné čítanie Svätého písma. Tohto roku sa bude čítať List Filemonovi a žalmy.

Žilina, Týždeň kresťanskej kultúry, plagát

Týždeň kresťanskej kultúry je multižánrovým kultúrnym evanjelizačným festivalom s históriou od roku 2009, kedy sa konal nultý ročník. Organizujú ho Inštitút Communio a EKUZA. Inštitút Communio je neziskovou organizáciou. Do jej portfólia patria okrem Týždňa kresťanskej kultúry aj ďalšie aktivity ekumenického charakteru – vydáva mesačník Naša Žilinská diecéza, organizuje diskusie na duchovné a spoločenské témy. EKUZA je neformálne združenie cirkví pôsobiacich v Žiline. Vzniklo v roku 1999. Okrem Týždňa kresťanskej kultúry každoročne organizuje v meste Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov, modlitby za mesto počas Staromestských slávností alebo modlitby žien.

-
Viac informácií poskytne Dušan Václav (0904 164 223 / icommunio@gmail.com).( TK KBS, dva, ml; pz ) 20230511017   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]