[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 08. 12. 2023   Meniny má Marína      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Skauting spustí novú vizuálnu identitu, verejnosť spozná aj nové logo
P:3, 10. 05. 2023 14:18, DOM

Bratislava 10. mája (TK KBS) Slovenský skauting oznamuje spustenie novej vizuálnej identity. Už 11. mája o 13:00 predstaví verejnosti nové logo. Nová vizuálna identita bola vytvorená marketingovou agentúrou Kreativ gang s cieľom osviežiť a modernizovať vizuály, ktoré sú spojené so skautingom. Slávnostné predstavenie novej vizuálnej identity spojené s diskusiou moderovanou Veronikou Cifrovou Ostrihoňovou prebehne 11. mája o 17:30 v priestoroch Novej Cvernovky v Bratislave.

Nová vizuálna identita pôsobí moderne, sviežo a dynamicky. Je oveľa vhodnejšia do modernej digitálnej komunikácie. Nové logo zobrazuje zjednodušenú podobu skautskej ľalie v modro-žltom prevedení vychádzajúcom zo súčasných farieb skautského znaku Slovenského skautingu. Tieto farby zároveň podčiarkujú veselosť a chuť do života členov Slovenského skautingu spolu so stálosťou a dôveryhodnosťou skautského hnutia s vyše stodesaťročnou tradíciou. Hoci už skauting existuje takú dlhú dobu na území Slovenska, skauti a skautky chcú v každej dobe kráčať s dobou. 

Vedúca celého projektu a členka správnej rady Slovenského skautingu Katarína Mitríková z obnovy vizuálu vyjadrila svoje nadšenie a povedala. „Som nadšená, že po dlhých mesiacoch práce spúšťame novú vizuálnu identitu. Nový dizajn je jedným z kúskov celej skladačky toho, ako lepšie komunikovať naše poslanie a hodnoty a prilákať viac mladých ľudí do našich radov. Taktiež nám umožní posilniť náš profil v online svete a poskytnúť rodičom a podporovateľom lepší obraz o skautskom hnutí.” Súčasné logo Slovenského skautingu vychádza z loga vytvoreného v roku 2003, čiže z obdobia pred érou sociálnych sietí a rozvinutých grafických trendov v online priestore.

K plánu na obnovu značky a vizuálnej identity Slovenského skautingu organizácia dospela na základe internej analýzy, trendov v digitálnom svete a výsledkov prieskumu verejnej mienky, ktorý prebehol vo februári 2021 agentúrou Focus. Z prieskumu vyplynulo, že skauting na Slovensku má momentálne do istej miery absentujúcu jasnú významovú charakteristiku a asociáciu. Ľudia často hovoria, že nevedia, čo si pod skautingom majú predstaviť a až 44 % slovenskej verejnosti nad 18 rokov o skautingu ešte nepočulo. Pevne veríme, že z dlhodobého hľadiska nám komunikácia v jednotnej línii pomôže budovať pozitívny obraz o skautingu a prinesie nových členov, rodičov, ktorí budú vedieť, čo od skautingu očakávať a nových dospelých dobrovoľníkov, ktorí budú vedieť, že svoj voľný čas venujú niečomu zmysluplnému.

Snahy o oživenie skautskej vizuálnej identity považuje za krok vpred aj predseda správnej rady Slovenského skautingu, Náčelník Ján Mitrík, ktorý dodáva: „Naša nová vizuálna identita prináša v modernom štýle skautské hodnoty priateľstva, obetavosti a odhodlania. Chceme, aby ešte viac mladých na Slovensku mohli objaviť svoje talenty, zažiariť a byť pripravení na život vďaka skautingu.“

Nová vizuálna identita organizácie bude implementovaná na všetkých oficiálnych materiáloch a webových stránkach, aby bola viditeľná pre verejnosť a jej členov. Tento implementačný proces odhadujeme asi na dva roky. Spustenie novej vizuálnej identity Slovenského skautingu je plánované na 11. mája 2023 o 13:00 a oficiálny krst prebehne o 17:30 v priestoroch Novej Cvernovky. Podujatie je otvorené pozvaným hosťom a médiám.

Pre rastúcu organizáciu s viac než storočnou históriou, ktorá spája sedem a pol tisíc detí a dospelých dobrovoľníkov, je zavedenie nového vizuálneho štýlu náročným procesom. S cieľom udržať konzistenciu komunikácie bude vytvorený aj interný portál pre členov Slovenského skautingu, ktorý sa bude v budúcnosti vylepšovať a rozvíjať spolu s rozvojom celého vizuálneho štýlu. Počas procesu aktualizácie webovej stránky Slovenského skautingu www.skauting.sk dôjde k jej odstávke 11.5.2023 približne od 8:00 h do 13:00 h. V prípade potreby zistiť viac o skautingu  nás v tento deň kontaktujte priamo na emailovej adrese komunikacia@skauting.sk alebo na tel. čísle +421 915 368 892. 

Slovenský skauting patrí medzi najväčšie mládežnícke organizácie na Slovensku a má vyše 100-ročnú tradíciu. Skauting spája skvelé zážitky s budovaním životných zručností a silného charakteru. Ponúka pestrú programovú paletu pre rôzne vekové kategórie detí a mládeže, čím umožňuje aktívne tráviť ich voľný čas. Za pomoci stoviek mladých a dospelých dobrovoľníkov vytvárame priestor na ich všestranný rozvoj. V Slovenskom skautingu je v súčasnosti registrovaných viac ako 7000 členov, ktorí pracujú v takmer 100 skautských zboroch v 50 okresoch.

TK KBS informovala Mária Dirgová( TK KBS, mdi, ml; pz ) 20230510021   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]