[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 19. 07. 2024   Meniny má Dušana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Provinciálna kapitula Rehole piaristov na Slovensku zvolila nové vedenie
P:3, 04. 05. 2023 13:56, DOM

Bratislava 4. mája (TK KBS) V dňoch 1. - 2. mája 2023 Provinciálna kapitula Rehole piaristov na Slovensku zvolila nové vedenie provincie. Za pátra provinciála bol zvolený P. Stanislav Bujdák, SchP, aktuálne pôsobiaci v Trenčíne. Za asistenta pre rehoľný život bol zvolený P. Marek Kotras, SchP, aktuálne v nitrianskej komunite a za asistenta pre službu bol zvolený P. Juraj Ďurnek, SchP z komunity Prievidza.

Počas prvého dňa predniesli riaditelia piaristických škôl správu o činnosti a napĺňaní nového smerovania škôl - Víziu piaristických škôl. Vedenie jednotlivých škôl úzko spolupracuje na inováciách v spôsobe výučby a zameriava sa na mentoring učiteľov. Piaristi chcú, aby boli školy vedené v jednom spoločnom duchu s ohľadom na ich aktuálne potreby.

Riaditeľka Rehoľného školského úradu piaristov Anežka Kútiková vyslovila spokojnosť so systematickou prácou s vedeniami škôl a s koordinátormi mikroprojektov, ktoré prinášajú reálne zmeny. Ide napríklad o adaptačné stretnutia budúcich prvákov pred začiatkom školského roka, účasť na mentoringovom programe Premeny školy zvnútra od organizácie LEAF a stretnutia s partnermi a podporovateľmi škôl.

Kapitula schválila pokračovanie v inovatívnom smerovaní piaristických škôl a rozhodla aj o finančnej a materiálnej podpore tohto smerovania. Významným prvkom kapituly bola intenzívna práca v skupinách, ktorá podľa synodálneho procesu riešila otázky rehoľného života, služby a tiež pastorácie povolaní. Predseda tretieho rádu piaristov - Piaristickej fraternity na Slovensku - Miroslav Kotora kapitulné zhromaždenie informoval, že členovia sa pripravujú na skladanie večných sľubov a začali sa angažovať pri pastorácií rodičov a rodín.

TK KBS informoval Andrej Kmotorka( TK KBS, akm, ml; pz ) 20230504022   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]