[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 24. 07. 2024   Meniny má Vladimír      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Primaciálnom paláci bude jednodňová ženská katolícka konferencia
P:3, 31. 03. 2023 13:27, DOM

Bratislava 31. marca (TK KBS) Jednodňová Ženská katolícka konferencia bude 20. mája v Primaciálnom paláci v Bratislave. Po úspešnom prvom ročníku z júna minulého roku sa môžeme tešiť na tohtoročné podujatie rovnakého charakteru. Sobota v spoločnosti podobne zmýšľajúcich žien z rôznych kútov Slovenska, inšpiratívnych rečníkov aj kresťanských koučov sa bude niesť v duchu hesla Starám sa, aby som rástla do plnosti Krista. Organizátori Spoločenstvo Ladislava Hanusa a internetový portál zastolom.sk spustili predaj vstupeniek symbolicky na Sviatok Zvestovania Pána 25. marca.

„Účastníčky prvého ročníka konferencie ocenili kvalitný program pozostávajúci z prednášok, workshopov, koncertu, koučingu a beauty kútiku a výnimočne krásny priestor historického paláca. Zároveň vyjadrili túžbu, aby sme jednotlivým témam venovali viac času než minuloročných 20 minút na každú tému. Preto tento rok v zásade náš koncept opakujeme, s tým, že sme vytvorili dlhšie tematické bloky. Zároveň sme sa presťahovali do väčšieho priestoru, keďže kapacita Pálffyho paláca - 130 osôb - nám už pri prvom ročníku nestačila,“ objasňuje organizátorka akcie, teologička a mama piatich detí Andrea Mikolášiková.

Program konferencie sa začne svätou omšou, po nej bude rozprávať Andrea Mikolášiková na tému, podľa ktorej nesie názov celá konferencia – Starám sa, aby som rástla do plnosti Krista. Edward Groody, lektor kontemplatívnych seminárov a seminárov tvorby spoločenstva, bude prednášať o tom, ako napredovať v kontemplácii. V poobednom bloku vystúpia jezuita Jakub Garčár, medzinárodne certifikovaná koučka Anežka Karľa, štrukturálny terapeut a kouč Tomáš Rusňák, absolventka Hebrejskej univerzity v Jeruzaleme a Univerzity v Cambridge, biblistka Lucia Hidveghyová a napokon mama 9 detí a manželka gréckokatolíckeho kňaza, Kate Tereková.

Ako kultúrne osvieženie sa v poobedných hodinách predstaví huslistka, speváčka a skladateľka Miriam Kaiser so svojím triom – huslistom, violončelistom a gitaristkou. Počas celého dňa majú účastníčky možnosť absolvovať niečo z paralelného programu. V rámci neho bude pripravených niekoľko poradkýň v oblasti líčenia a starostlivosti o pleť v Beauty kútiku. Záujemkyne o 45-minútový koučovací rozhovor si môžu vybrať zo siedmich kresťanských koučiek. V popoludňajšom programe bude niekoľko workshopov s rečníkmi. V ponuke je aj kaviareň a nákupná zóna.

Komunita, inšpirácia a povzbudenie. Na týchto troch pilieroch je vystavaný program konferencie a veríme, že účastníčky sa budú vracať domov naplnené pocitom spolupatričnosti, oddýchnuté a povzbudené kráčať ďalej vo svojom poslaní.  Viac informácií o Ženskej katolíckej konferencii a možnostiach zakúpenia vstupeniek nájdete na stránke www.zenskakonferencia.sk.

TK KBS informovala Jana Solárová( TK KBS, jso, ml; pz ) 20230331051   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]