[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 18. 07. 2024   Meniny má Kamila      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na Liptove bola Celoslovenská rada eRka, hlavnou témou bol rast hnutia
P:3, 29. 03. 2023 10:01, DOM

Bratislava 29. marca (TK KBS) V Liptovskej Osade sa posledný marcový víkend konala Celoslovenská rada eRka. Hlavnou témou Celoslovenskej rady bol rast hnutia. Na rade sa stretlo 40 účastníkov z celého Slovenska, z toho bolo 34 delegátov.

V sobotnom doobednajšom programe výkonný riaditeľ eRka Juraj Králik voviedol delegátov Celoslovenskej rady do témy rastu hnutia. Rozprával o aktuálnej situácii v eRku a ponúkol viaceré podnety pre rast. Ďalšiu časť programu tvorila práca v skupinách, v ktorých sa účastníci rozprávali na témy, ako otvoriť brány eRka deťom a mladým. Nasledovalo spoločné zdieľanie sa a vzájomné obohatenie v daných témach. „eRko je mimo iného špecifické aj tým, že ako hnutie si ho spravujú sami jeho členovia (mladí vedúci) prostredníctvom delegátov na Celoslovenskej rade. Tento rok nás na stretnutí Celoslovenskej rady nečakali veľké rozhodovacie zmeny typu zmena stanov hnutia a preto sme sa rozhodli venovať spoločný čas téme rastu. Spoločne sme uvažovali nad tým, ako vytvoriť vhodné podmienky pre rast detských spoločenstiev, našich stretiek, na Slovensku a ako čo najlepšie a najefektívnejšie prinášať deťom radosť z evanjelia. Často sa na stretnutí spomínalo, že hoci rast potrebuje naše vedomé úsilie, nevyhnutná je i trpezlivosť. Ovocie rastu často prichádza až po niekoľkých rokoch,“ hovorí predseda eRka Andrej Gejdoš.

Popoludňajší program tvorilo schvaľovanie jednotlivých správ z činnosti hnutia, ako napríklad Správa o činnosti 2022, Správa Kontrolnej komisie, Správa z rokovaní predsedníctva, Správa o hospodárení a taktiež odpočet Strategického plánu. Účastníci sa dozvedeli viac o tvorbe novej ročnej témy eRka na školský rok 2023/2024. Ďalšie body podvečer patrili plánu činnosti na rok 2023 a novej komunikačnej stratégii eRka. Jedným z hlavných bodov Celoslovenskej rady bola voľba členov do Kontrolnej komisie eRka a menovanie predsedníčky Zahraničnej komisie. Nedeľný program tvorili hlavne Infoblok o pripravovanom Celoslovenskom stretnutí eRkárov, ktoré sa bude konať na konci augusta v Ružomberku, a taktiež o tom, čo robí eRko v témach týkajúcich sa Ukrajiny.

Celoslovenská rada je najvyšším orgánom hnutia. Rozhoduje o najdôležitejších otázkach činnosti hnutia, aktualizuje činnosť, prijíma a mení stanovy hnutia. CSR tvorí určený počet delegovaných zástupcov. Schádza sa minimálne raz za rok, informoval TK KBS Boris Kollár.( TK KBS, bko, ml; pz ) 20230329022   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]