[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 16. 07. 2024   Meniny má Drahomír      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Rada KBS pre rodinu organizuje konferenciu o pastorácii rodín v Badíne
P:3, 27. 03. 2023 13:25, DOM

Badín 27. marca (TK KBS) Rada KBS pre rodinu v spolupráci s Akadémiou Karola Wojtylu organizuje Konferenciu o pastorácii rodín s témou Pravda lásky a plodnosť pastorácie: Dar sviatosti manželstva a kňazstva a pravda prinášajúca život, ktorá sa uskutoční dňa 1. mája 2023 v Dome Xaver v Badíne. 

Badin, konferencia, rodiny

Konferencia je určená pre kňazov, zasvätených, manželov a odborníkov aktívnych v pastorácii rodín, bude prebiehať v prezenčnej i online forme a bude simultánne tlmočená. 

Dopoludňajší blok otvorí arcibiskup Cyril Vasiľ, predseda Rady KBS pre rodinu, s príspevkom Miesto kňaza v živote rodiny, miesto rodiny v živote kňaza. Po ňom vystúpi hlavný hosť konferencie prof. José Granados, ktorý sa bude venovať dvom komplementárnym témam: Manželstvo - nádej pre Cirkev a Kňazstvo - dar otcovstva pre rodiny.

Dopoludňajší blok sa uzavrie diskusiou s hosťami. Popoludní čaká účastníkov Burza noviniek v pastorácii rodín - prezentácia materiálov, príručiek, programov a nástrojov pre pastoráciu rodín. Účastníci sa môžu tiež tešiť na prácu v malých diskusných skupinách. Prihlasovanie bude spustené 1. apríla 2023.

Plagát a ďalšie informácie je možné nájsť na stránke Rady KBS pre rodinu.

José Granados je generálnym predstaveným rehole Učeníkov Sŕdc Ježiša a Márie. Je emeritným profesorom teológie manželstva a rodiny na Pápežskom inštitúte Jána Pavla II pre štúdium manželstva a rodiny v Ríme, ktorého bol aj viceprezidentom. Bol tiež konzultorom Kongregácie pre náuku viery; konzultorom Sekretariátu Biskupskej synody a konzultorom Dikastéria pre laikov, rodinu a život.

V roku 2016 bol hosťom Konferencie Rady KBS pre rodinu na tému: Posolstvo Amoris laetitia a pastoračné perspektívy na Slovensku.  Je autorom mnohých publikácií z oblasti teológie manželstva a rodiny. V slovenčine boli publikované jeho knihy: Povolaní milovať a Betánia, domov Ježišových priateľov.

TK KBS informovala Rada KBS pre rodinu( TK KBS, rpr, ml; pz ) 20230327039   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]