[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 24. 07. 2024   Meniny má Vladimír      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Nový predseda COMECE: Cítime silnú zodpovednosť zjednotiť počúvanie
P:3, 23. 03. 2023 13:56, ZAH

Vatikán 23. marca (TK KBS) Mons. Mariano Crociata, novozvolený predseda COMECE, sa dnes zúčastnil na audiencii u Svätého Otca a prihovoril sa účastníkom plenárneho zhromaždenia Komisie biskupských konferencií Európskej únie (COMECE). Prinášame plné znenie jeho príhovoru.

-

Svätý Otec,

je pre nás veľkou radosťou zdieľať túto chvíľu s nástupcom svätého Petra. Je to pre COMECE skutočne nová skúsenosť, že sa s vami môžeme stretnúť osobne, v sprievode zodpovedných biskupov, generálneho sekretára, zamestnancov sekretariátu a ich rodín.

Práve včera bol na stretnutí opätovne zvolený Stály výbor COMECE po päťročnom funkčnom období, keď našej komisii predsedal kardinál Jean-Claude Hollerich.

Kardinál Hollerich ukončil svoju službu medzi nami povzbudivým a inšpiratívnym videoposolstvom z Bogoty, kde pôsobí v Kontinentálnej synodálnej skupine pre Latinskú Ameriku. Zostávame mu za to veľmi vďační.

Teraz mi je potešením predstaviť vám nový Stály výbor, ktorý spolu so mnou tvorí prvý podpredseda Msgr. Antoine Herouard, biskup z Dijonu, a podpredsedovia mons. Rimantas Norvila z Litvy, Mons. Nuno Bras da Silva Martins z Portugalska a Mons. Czeslaw Kozon, delegát biskupov škandinávskych krajín.

Cítime silnú zodpovednosť zjednotiť počúvanie biskupských konferencií v spoločenstve s pápežom, pretože sme presvedčení, že len prostredníctvom svedectva jednoty môže byť prítomnosť a činnosť Cirkvi účinná na európskej ceste poznačenej stále novými krízami, naposledy vojnou na Ukrajine.

Spomedzi inštitucionálnych záväzkov COMECE považujem za dôležité spomenúť tie, ktoré sa týkajú sociálnej situácie slabších vrstiev spoločnosti, dramatickej situácie migrácie a žiadateľov o azyl, záväzku integrálnej ekológie a otázky náboženskej slobody.

Naším želaním je, aby sme si dokázali vážiť tento vzácny čas a aby sa stal predmetom našej starostlivosti a oddanosti. Preto je pre nás mimoriadnou milosťou začať nové päťročné obdobie služby v COMECE prijatím vášho slova a požehnania.

Ďakujem vám z celého srdca, Svätý Otec!

_
Zdroj: cirkev.cz( TK KBS, cirk, ml; pz ) 20230323023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]