[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 17. 07. 2024   Meniny má Bohuslav      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Okúsili Božie sprevádzanie v chorobe. Slovo prináša svedectvo Motýľovcov
P:3, 22. 03. 2023 09:43, DOM

Prešov 22. marca (TK KBS) Vyšlo nové číslo gréckokatolíckeho časopisu Slovo (06/2023). Prinášame anotáciu redakcie.

-

Z titulnej strany sa na čitateľa pozerá súčasný minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Ján Horecký, s ktorým sa v rozhovore rozprávala redaktorka Adriana Matoľáková o školstve z obidvoch strán učiteľského i ministerského stola.

Pápež František v cykle katechéz rozpráva o duchovnej úteche – hlbokej skúsenosti vnútornej radosti, ktorá umožňuje vidieť Božiu prítomnosť vo všetkých veciach; posilňuje vieru a nádej, ako aj schopnosť konať dobro. Nie je nápadná, ale jemná, delikátna, ako kvapka vody vnikajúca do špongie.

V téme tohto čísla sa Lenka Pasternáková dotkla povolania učiteľa. Učiteľská profesia vyžaduje vysokú mieru motivácie pre službu ľuďom, omnoho vyššiu ako v iných profesiách. Nezabudla ani na obdobie dištančného a online vyučovania, ktoré ešte jasnejšie ukázalo, že osobný kontakt učiteľa so žiakom nemôže nič nahradiť.

Otec Milan Gábor predstavil ikonu z netradičnej lokality – Hispánsku ikonu Bohorodičky. Divotvornú moc prejavila v Španielsku na začiatku 8. storočia, keď po vrúcnej modlitbe pred touto ikonou zvíťazili v boji proti Saracénom.

Slovo prináša svedectvo Janka a Janky Motýľovcov, ktorí v kríži zhubného nádoru okúsili Božie sprevádzanie a oporu aj tvárou v tvár neprekonateľným prekážkam. Rozhodli sa prijať Božiu vôľu, nech je akákoľvek. To, ako to celé dopadlo, čitateľom dopovedia vo veľkonočnom čísle.

Otec šéfredaktor prináša čitateľom štyri tipy, ako zvládnuť prichádzajúcu jarnú únavu. Odporúča konzumáciu jarnej zeleniny plnej vitamínov a minerálov, dostatočný príjem tekutín, aktivity na slnku a zlatým klincom je dobrý a ničím nerušený spánok.( TK KBS, sl, ml; pz ) 20230322008   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]