[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 26. 03. 2023   Meniny má Emanuel      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Laici založili nadáciu Fides et Ratio, pomôžu angažovaným kresťanom
P:3, 14. 03. 2023 12:25, DOMBratislava 14. marca (TK KBS) Katolícki laici, ktorí sa spoznali vďaka aktivitám Spoločenstva Ladislava Hanusa, založili Nadáciu Fides et Ratio. Jej cieľom je pomáhať riešiť akútny problém angažovaných kresťanov, ktorým je nedostatok financií.

„Ako angažovaní kresťania dlhodobo vnímame absenciu jedného z dôležitých pilierov pôsobenia kresťanov vo verejnom a kultúrnom živote – chýbajúce finančné zdroje. I keď dobrovoľníctvo a obeta sú dôležité, sme presvedčení, že tento spôsob nie je úplne správny, pretože aktívnych kresťanov oberá o živobytie a o čas s rodinou. Veď ‚robotník si zaslúži svoju mzdu’. A najmä sme presvedčení, že kvalita ich práce bude so zvyšovaním profesionalizácie výrazne vyššia,“ uviedol správca nadácie Jozef Filko.

„Cieľom nadácie je prepájaním viery a rozumu podporovať obhajobu a šírenie kresťanských hodnôt vo verejnom a kultúrnom živote na Slovensku, aj podporou vzdelávania, umenia, občianskej angažovanosti, kresťanských expertov či formovania verejného života. Aby sa nielen zachoval kresťanský ráz Slovenska pre ďalšie generácie, ale aby sa aj ďalej rozvíjal,“ povedal Boris Bartho, predseda správnej rady nadácie. Ďalším členom správnej rady nadácie je Juraj Šúst.

Patrónom nadácie je sv. Ján Pavol. Jej názov je inšpirovaný encyklikou sv. Jána Pavla II. Fides et Ratio. Píše v nej o harmónii viery a rozumu, ktoré nás obe vedú k tej istej Pravde. Do rozvíjania cieľov Nadácie Fides et Ratio je pozvaný každý, komu záleží na budúcich generáciách a na kresťanských hodnotách. Viac informácií je TU.( TK KBS, tko, ml; pz ) 20230314026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]