[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 23. 07. 2024   Meniny má Oľga      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Web antikoncepcia.org šíri fakty o rizikách hormonálnej antikoncepcie
P:3, 07. 03. 2023 12:25, DOM

Bratislava 7. marca (TK KBS) Asociácia za život a rodinu vytvorila ďalší informačnú webstránku o hormonálnej antikoncepcii. Vytvorila ju na základe brožúry Aliancie za život, o. z. s odborným garantom Jozefom Laurincom. „Cieľom webstránky www.antikoncepcia.org je šíriť pravdivé informácie podložené viac ako 550 odbornými zdrojmi, ktoré sú veľmi dôležité pri rozhodovaní sa ľudí ohľadom ich životného štýlu," píšu autori v tlačovej správe.

„Tešíme sa, že môžeme projektom www.antikoncepcia.org pomôcť zlepšovať dostupnosť dôležitých faktov širokej verejnosti. Jednotématické webové stránky sú oveľa lepšie umiestňované vo vyhľadávačoch, a preto ich dlhodobo tvoríme v prolife témach. Zvlášť nás teší, že týmito projektami aspoň čiastočne splácame informačný dlh voči mladým generáciám, ku ktorým sa na internete dlhodobo dostávajú väčšinou jednostranne zamerané informácie," povedal Tomáš Kováčik z Asociácie za život a rodinu.

Publikáciu o antikoncepcii s názvom "Hormonálna antikoncepcia. Viete, že…", z ktorej webstránka vychádza, vydalo občianske združenie Aliancia za život z Košíc v roku 2021. Ide už o druhé vydanie publikácie na tému škodlivosti hormonálnej antikoncepcie. „Dlhodobo našimi tlačenými publikáciami upozorňujeme na možné následky užívania hormonálnej antikoncepcie. Sme radi, že odteraz je spracovaná aj v atraktívnej podobe webovej stránky a dúfame, že pomôže čím ďalej, tým viacerým ženám a mužom nájsť lepší životný štýl," povedal Dušan Škurla, kňaz košickej arcidiecézy poverený apoštolátom ochrany života. Odborným garantom publikácií aj webstránky je farmaceut PharmDr. Jozef Laurinec, PhD.

„V publikácii je viac ako 550 odborných vedeckých zdrojov. Poukazujeme v nej na možné problémy, ktoré môžu postretnúť užívateľky hormonálnej antikoncepcie, ako je napríklad zvýšené riziko onkologických ochorení, náhleho úmrtia, psychických ochorení a samovrážd, vplyv na sexuálny život, ich atraktivitu, ale zmieňujeme aj negatívne vplyvy na životné prostredie. Zvlášť dôležitú časť publikácie tvoria kapitoly, ktoré sa venujú riziku vývinu vrodených chýb a detských rakovín u potomkov, ktorých matky ukončili používanie hormonálnej antikoncepcie krátko pred otehotnením alebo ju neúmyselne používali počas tehotenstva, a taktiež kapitola venujúca sa vplyvu hormonálnej antikoncepcie na uhniezdenie embrya a jeho odumretie," dodal Laurinec.

„Našim cieľom je dostávať informácie k čo najširšiemu publiku, najmä však k mladým v online priestore. A to dnes nejde bez platenej reklamy. Preto sme veľmi vďační, že šírenie webstránky podporila Nadácia Fides et Ratio (www.nfr.sk) a týmto jej ďakujeme. Budeme radi, ak sa nám ozvú ďalší darcovia, ktorým tiež záleží na šírenie pravdy najmä k dôležitej skupine mladých," uzavrel Kováčik. 

Asociácia za život a rodinu dosiaľ vytvorila webstránku o zdravotných a psychických rizikách spojených s potratmi ako aj o lepších alternatívach k nim www.cenapotratu.sk, webstránku s pomocou pri zvrátení chemického potratu po užití potratovej tabletky www.potratovatabletka.sk či webstránku pre účely zverejnenia listu podporujúcich zdravotníkov www.zdravotnicizazivot.sk.( TK KBS, tko; ml ) 20230307025   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]