[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 12. 07. 2024   Meniny má Nina      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Španielsku vznikol prvý film o živote blahoslaveného Carla Acutisa
P:3, 03. 03. 2023 11:58, ZAH

Španielsko 3. marca (TK KBS) „Tento film je určený aj neveriacim,“ hovorí matka Carla Acutisa o prvom celovečernom filme venovanom jej blahoslavenému synovi, ktorý bol práve uvedený do kín v Španielsku. Volá sa „Nebo nemôže čakať“, nápad na jeho realizáciu vznikol v roku 2020, počas slávnosti blahorečenia tohto počítačového génia, ktorého fascinovala Eucharistia.

V 78-minútovom filme túžil jeho režisér José Maria Zavala ukázať divákom, že každý je povolaný k svätosti. „Neexistujú vekové obmedzenia a Carlo nám ukazuje, že pätnásťročný neznamená menej svätý“, hovorí Inés Zavala, producentka filmu, ktorá  prišla s nápadom na jeho realizáciu, keď videla, ako sa dnešnej mládeže dotklo blahorečenie jej rovesníka. „Počas svojho života sa Carlo dotkol sŕdc mnohých ľudí prostredníctvom svojej výstavy o Eucharistických zázrakoch, dúfam, že teraz bude jeho svedectvo oslovovať v kinosálach“, podčiarkla Zavala.

Predstavenie filmu je spojené so stretnutiami s matkou blahoslaveného mladíka. „Sú to výnimočné chvíle, keď sa môžem podeliť so svojím synom, pretože kvôli pandémii som na to nemala veľa príležitostí,“ hovorí Antonia Salzano v rozhovore pre Vatikánsky rozhlas. Dodáva, že výchovnú hodnotu filmu vníma aj španielske ministerstvo kultúry a bude sa premietať aj v školách.

„Je to prvý film o mojom synovi a priznávam, že je to pre mňa veľký zážitok, podobne ako skutočnosť, že ešte za svojho života som sa mohla dočkať blahorečenia svojho dieťaťa. Ten film je dôležitý pre dnešnú mládež, ktorá uprednostňuje dej na plátne pred knihami,“ hovorí pápežskému rádiu Antonia Salzano.

Mladí dnes žijú v spoločnosti plnej protikladov, ktorá im odovzdáva čoraz menej skutočných hodnôt. Pornografia, drogy, alkohol a počítačové hry sú všeobecne dostupné, čo vedie mnohých mladých k závislostiam. Rodičia čoraz viac pracujú a venujú deťom oveľa menej času ako kedysi, čo má svoje negatívne dôsledky.

Film o Carlovi môže pomôcť, pretože jeho hrdinom je tínedžer ako oni sami, ktorého fascinovalo mnoho vecí, napríklad počítače, ale dokázal ich využiť na dobré ciele. To je dôležité posolstvo pre dnešné časy. Významné je tiež to, že vo svete poznačenom násilím je nutné brániť slabších a ľudí na okraji, čo robil v škole aj môj syn. Myslím si, že tento film nie je len pre mladých katolíkov alebo iných veriacich, ale tiež pre tých, ktorí nedostali dar viery. Ukazuje hodnoty, ktoré sú dôležité pre veriacich aj neveriacich”.

Zdroj: E-kai / Preložil: Marián Hamada( TK KBS, ekai, mha, ml; pz ) 20230303029   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]