[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 15. 07. 2024   Meniny má Henrich      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Organizácia Mary‘s Meals stále rastie, oznamuje nový počet sýtených detí
P:3, 26. 02. 2023 13:45, DOM

Bratislava 26. februára (TK KBS) S rokom 2023 začína aj ďalšia kapitola príbehu Mary‘s Meals. Počet detí, ktoré denne dostávajú jedlo významne narástol. To prináša Mary’s Meals radosť, nádej a istotu žiakom a rodinám na celom svete. Zároveň organizácia prichádza aj s ďalšou dôležitou správou pre svojich podporovateľov.

Svet v posledných rokoch čelí obrovským výzvam. Mnohé krajiny sa stále zotavujú z pandémie koronavírusu, ktorá zásadne zmenila životy a živobytie ľudí. Milióny ľudí sú dnes vystavení svetovej potravinovej kríze, milióny trpia pre nedostatok potravín a nárast cien. Práve toto zhoršuje ťažkosti v komunitách, v ktorých organizácia Mary’s Meals poskytuje jedlo.

Táto závažná situácia zvýšila potrebu poskytovania školského stravovacieho programu Mary‘s Meals viac ako kedykoľvek predtým. Jedlo podávané v škole je často jediným denným pokrmom mnohých detí a predstavuje spoľahlivý zdroj výživy a dôvod, aby deti zostali v škole. Napriek neľahkým okolnostiam vytrvala organizácia Mary‘s Meals v snahe mať dosah na ďalšie deti trpiace hladom, pričom neustále poskytuje jedlo deťom už zaradeným do stravovacieho programu. Tak sa za minulý rok podarilo zaradiť do školského stravovacieho programu 179 tisíc nových detí. Vďaka tomuto prírastku sa celkový počet detí, ktoré dostávajú každý deň v školách jedlo od Mary‘s Meals, zvýšil na 2 429 182.

Stravovací program rozšíril svoje pôsobenie napríklad na Madagaskare, v Zimbabwe, Indii, na Haiti a v Južnom Sudáne. Priniesol radosť ešte väčšiemu počtu detí ako predtým. Koncom minulého roka sa podarilo zabezpečiť prvé jedlá od Mary‘s Meals na základných školách v regióne Turkana v Keni, kde sa jedlá doteraz podávali len v centrách podobným materským školám. V minulom roku sa podarilo naviazať nové partnerstvá v Zimbabwe a na Madagaskare, čím sa rozšíril dosah na tisíce ďalších detí, z ktorých mnohé zúfalo potrebovali pravidelnú stravu.

Náklady na nasýtenie jedného dieťaťa na celý školský rok v stravovacom programe Mary‘s Meals narástli

Okrem bezprecedentnej potreby zavedenia školského stravovacieho programu je práca Mary‘s Meals ohrozená aj rastúcimi životnými nákladmi a globálnou infláciou. Ceny palív, hnojív a obilia za posledný rok prudko vzrástli a v dôsledku toho sa v roku 2022 zvýšili náklady na zabezpečenie stravovacieho programu Mary‘s Meals. Týmto zvýšeným nákladom zodpovedá aj zavedenie novej sumy 22€ na nasýtenie jedného dieťaťa na celý školský rok.

Mary‘s Meals sa ako nízkonákladová charitatívna organizácia zaväzuje k zodpovednému spravovaniu poskytnutých finančných prostriedkov, aby sa prostredníctvom nich priniesla nádej mnohým deťom z najchudobnejších oblastí sveta. Jedlá od Mary‘s Meals musia byť výživné a spoľahlivé, dodávať deťom pokoj a istotu a vedomie, že sa v škole najedia. Náklady na poskytnutie jedla pre deti sa zvýšili prvýkrát od roku 2020. Za ten čas sa aj uprostred pandémie koronavírusu podarilo rozšíriť stravovací program Mary‘s Meals pre státisíce detí.

TK KBS informoval Adam Skirčák( TK KBS, ask, ml; pz ) 20230226005   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]