[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Prešove otvoria výstavu o poskytnutej humanitárnej pomoci ľuďom na Ukrajine
P:3, 23. 02. 2023 12:12, DOM

Prešov 23. februára (TK KBS) V piatok 24. februára uplynie rok od začiatku vojenskej invázie ruskej armády na Ukrajinu. Vladyka Peter Rusnák, apoštolský administrátor Prešovskej archieparchie, pozýva veriacich v tento deň k pôstu a modlitbe za pokoj a mier na Ukrajine. V Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Prešove sa bude vladyka Peter o 15:30 modliť moleben na tento úmysel, po ktorom bude nasledovať modlitba panychídy za všetky obete tejto nezmyselnej vojny.

Súčasťou tejto modlitbovo-pietnej udalosti bude aj otvorenie výstavy fotografií, ktoré ukážu realitu vojny, utečeneckej krízy a pomoci, ktorá bola v tejto súvislosti zrealizovaná zo strany gréckokatolíckych veriacich. Výstava nesie názov Kvapka radosti. V mori utrpenia, ktoré vojna priniesla do prakticky každej rodiny na Ukrajine, kedy mnohé rodiny prišli o svojich blízkych, chce aj táto výstava poukázať na zmysel dávať a obetovať sa pre slabých, chudobných, vojnou trpiacich. To má byť podstatný znak života kresťana, ktorý nežije len pre svoj blahobyt, ale vidí potreby núdznych a pomôže. Výstava má byť zároveň aj posilnením rozhodnutia ľudí aj naďalej byť nápomocní pre potreby trpiacich na Ukrajine.

V rámci otvorenia výstavy vystúpia so svojím svedectvom manželia Popovičoví, ktorí viacnásobne absolvovali cesty na východ Ukrajiny do okolia miest Charkov a Izium, kde adresne odovzdávali pomoc ľuďom zasiahnutým vojnou.

Duchovnú záštitu nad výstavou prebral vladyka Peter Rusnák, bratislavský eparcha a apoštolský administrátor Prešovskej archieparchie spoločne s Milanom Majerským, predseda Prešovského samosprávneho kraja.

Európska biskupská konferencia dala podnet , aby sme sa v období prvého výročia spoločne  modlili  za obete vojny. Slovensko si vybralo 28. február, na budúci týždeň v utorok, kedy  budú vo všetkých kostoloch a katedrálach na Slovensku sv. omše za vyprosenie mieru a pri ktorých sa budeme  modliť za obete vojenského konfliktu a ďakovať za všetky prejavy  solidarity a sympatií voči Ukrajine.( TK KBS, ispa, rp, pz ) 20230223021   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]