[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 12. 07. 2024   Meniny má Nina      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Rodisko bl. Anny Kolesárovej hostilo na púti radosti dve stovky mladých
P:3, 13. 02. 2023 14:31, DOM

Vysoká nad Uhom 13. februára (TK KBS) Rodisko blahoslavenej Anny Kolesárovej Vysokej nad Uhom hostilo uplynulý víkend takmer dve stovky mladých ľudí na valentínskej Púti radosti.

Téma víkendu „Mozaika lásky“ hovorila o pláne pre náš život, ktorý skladá pre každého z nás náš dobrotivý Otec. Hosťami púte boli manželia Haničákovci, ktorí sa podelili s ich príbehom na ceste manželstva. Nasledoval čas v rovesníckych skupinkách, kde sa účastníci mohli pozdieľať o téme a o svojich mozaikách života.

Duchovný program stretnutia tvorili spoločné modlitby, púť k hrobu blahoslavenej Anny, adorácia a sväté omše.

„Bol to čas plný nových priateľstiev a radosti. Sme vďační manželom, ktorí nám prišli slúžiť a ich úprimné slová sa dotýkali mnohých sŕdc. Ďakujeme dobrovoľníkom, bez ktorých by takéto akcie fungovať nemohli. Úžasnú atmosféru víkendu si budeme niesť v srdci ešte dlho,“ uviedli organizátori. 

Najbližšie sa vo Vysokej nad Uhom chystá Púť zrelosti v termíne 28. – 30. apríla 2023.

-

Prinášame poďakovanie rektora Pastoračného centra Anny Kolesárovej Pavla Hudáka:

Každý niekam patrí. Sme súčasťou tohto sveta. Máme pocit, že zapadáme niekedy viac a niekedy menej do našich rodín, spoločenstiev v škole, vo farnosti, v dnešnej spoločnosti…

Vzťahy sa vytvárajú vzájomným prijímaním a obrusovaním hrán. Mozaika, ktorú vytvárame vzťahmi môže byt veľmi pekná a môže vydávať aj svedectvo o Božom kráľovstve v nás či medzi nami.

Chcem poďakovať všetkým účastníkom, dobrovoľníkom, organizátorom a hosťom, ktorí sa zúčastnili Valentínskej púte radosti vo Vysokej nad Uhom, ale osobitne tým, ktorí nás povzbudili slovom či osobným svedectvom. Sú to:

- riaditeľ arcidiecézneho centra pre mládež otec Martin Rečlo
- manželia Anička a Tomáš Haničákovci
- rektor kňazského seminára sv. Karola Boromejského v Košiciach otec Štefan Novotný 
- otec Andres Cuellar z Mexika, ktorý nám dal na záver svoje novokňazské požehnanie.

Celé stretnutie sa nieslo v duchovnej atmosfére lásky, radosti a pokoja. Ovocím boli nové priateľstva, povzbudenie vo viere a láske, množstvo duchovných rozhovorov a svätých spovedí.

Takmer dvesto mladých zažilo obrovskú radosť, ktorá vychádza z túžby srdca po vnútornej kráse.

Ďakujeme Bohu za príbeh Anky Kolesárovej, ktorý už zmenil príbehy mnohých. Ďakujeme všetkým, ktorí sa rozhodli zveriť svoj príbeh do Božích rúk, aby z neho mohlo vzniknúť to, čo mal v pláne Stvoriteľ už pred stvorením sveta.

Všetci sme nekonečne vzácni v Božích očiach.

Sme originály vytvorené na oslavu Boha. Iba v Ňom skutočne žijeme a naplno milujeme. Sme súčasťou Božej mozaiky sveta viditeľného aj neviditeľného.

Buďme otvorení pre Lásku prichádzajúcu z neba cez Eucharistiu, Božie Slovo, sviatosti, na orodovanie svätých a cez budovanie čistých vzťahov.

Blahoslavená Anka Kolesárová, oroduj za nás.

-

TK KBS informovala Zuzana Poklembová( TK KBS, zpo, ml; pz ) 20230213029   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]