[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 12. 07. 2024   Meniny má Nina      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na KU sa konala konferencia Bezpečnosť detí v digitálnom priestore
P:3, 13. 02. 2023 13:39, DOM

Ružomberok 13. februára (TK KBS) Výskumníci z akademickej sféry, zástupcovia štátnych orgánov a tretieho sektora sa stretli v Ružomberku na konferencii Bezpečnosť detí v digitálnom priestore.

Približne 100 registrovaných účastníkov si mohlo vypočuť príspevky riaditeľky Národneho koordinačného strediska pre riešenie problematiky násilia na deťoch (NKS) Márie Vargovej, Hany Macháčkovej z Masarykovej univerzite v Brne a výskumného tímu z Katolíckej univerzity v Ružomberku. Okrem týchto hlavných prednášajúcich vystúpilo s príspevkami ďalších 12 hostí. Konferencia v dvoch sekciách, vedeckej a odbornej ponúkla priestor na vzájomné zdieľanie a výmenu skúseností medzi jednotlivými účastníkmi.

„Dnes sme spojili ľudí zo štátnej správy, občianskych združení aj výskumu. Zúčastnili sa ľudia, ktorí priamo pracujú s deťmi, učia ich, spolu s nimi prekonávajú mnohé prekážky, dohliadajú na ich zdravie, máme tu ľudí, ktorí prichádzajú do kontaktu s obeťami násilia aj páchateľmi. Boli sme tu aj takí, ktorí tvoríme politiky a snažíme sa pripomínať si, že za každým paragrafom alebo vetou strategického materiálu sú deti, ich bezpečie a ich príbehy,“ uviedla riaditeľka NKS Mária Vargová.

Výskumný tím z Katolíckej univerzity tvorili Juraj Holdoš, Pavel Izrael, Angela Almašiová a Katarína Kohútová. Predstavili výsledky reprezentatívneho výskumu Prežívanie a správanie detí a mládeže na Slovensku v roku 2022.  „Sme radi, že svojím výskumom môžeme prispieť k tomu, aby rozliční aktéri pri nastavovaní štátnych politík, preventívnych či vzdelávacích aktivít pre bezpečnosť detí v online priestore vychádzali z kvalitných a spoľahlivých dát, ktoré náš výskum prináša,“ doplnil Pavel Izrael.

Konferencia bola spolufinancovaná z ESF v rámci OP ĽZ, Národný projekt Podpora ochrany detí pred násilím.( TK KBS, pav, ml; pz ) 20230213026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]