[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 12. 07. 2024   Meniny má Nina      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Spoločenstvo Človek a Viera sa na Slovensku rozrástlo o 14 nových členov
P:3, 13. 02. 2023 09:23, DOM

Bratislava 13. februára (TK KBS) Spoločenstvo kresťanských fotografov Človek a Viera sa na Slovensku rozrástlo o 14 nových členov. V sobotu a v nedeľu 11. a 12. februára 2023 sa zúčastnili na workshope, ktorý bol intenzívnou prípravou na ich službu Cirkvi. Fotografi Človek a Viera slúžia Cirkvi poskytovaním kvalitných fotografií, pričom dbajú o kultivované vystupovanie počas bohoslužieb. Ich prvoradým cieľom je hlásanie evanjelia prostredníctvom fotografie. Workshop viedol zakladateľ a predseda spoločenstva fotografov Roman Albrecht a člen rady starších Jakub Šerých, ktorí pricestovali z Prahy.

Na Slovensku tak bude pôsobiť v službe Cirkvi 26 fotografov spoločenstva Človek a Viera, z toho 19 fotografov v Bratislavskej arcidiecéze. Niektorí noví členovia spoločenstva sa podelili so svojimi dojmami z workshopu.  „Vynikajúca myšlienka ako v tichosti fotografie môže človek ukázať život v spoločenstve Cirkvi a netýka sa to len omše v kostole. Obdivujem človeka, ktorý vôbec prišiel s takouto myšlienkou, ale ešte viac si zaslúži slová obdivu, že pri tom poslaní vydržal roky a je ochotný nám to ponúknuť ďalej a vzdelávať nás v rámci svojho voľného času. A my pokiaľ sa máme len rozhodnúť, či toto budeme šíriť spolu s ním a ďalšími lektormi ďalej, tak sa poďme krok za krokom učiť. Ďakujem za dva dni našľapaných informácií od ľudí, ktorí evanjelizujú obrazom. Ste na dobrej ceste ľudia. Snáď sa mi podarí pomôcť,“ vyjadrila svoje dojmy z uplynulého víkendu účastníčka workshopu Valéria.

„Pre mňa veľmi podnetné a obohacujúce. Som mimoriadne vďačný za takú skvelú príležitosť stretnúť zanietených ľudí,“ podelil sa Vladimír.  „Nešiel som tam v princípe so žiadnymi očakávaniami okrem toho, že to bude nejaký intro workshop v rámci spoločenstva, ale naozaj som bol prekvapený kvalitou obsahu, na dosť vysokej úrovni to bolo. A tiež som bol pozitívne prekvapený tým, že si chcú držať vysoký level v rámci fotiek, ktorými sa ich fotografi majú prezentovať. Nie len po technickej stránke, ale aj tej evanjelizačnej (čo chcem touto fotkou povedať). A v neposlednom rade ľudia, som vďačný za to spoločenstvo, že to ťaháte a že sa to takto rozvíja,“ zhodnotil Filip.

Zábery fotografov spoločenstva je možné vidieť na webovej stránke www.clovekaviera.sk a tí, ktorí majú záujem  o ich službu, môžu spoločenstvo kontaktovať prostredníctvom formulára na webovej stránke, e-mailom na clovekaviera.sk@gmail.com alebo správou na facebookovej stránke Človek a Viera - Slovensko, informovala vedúca fotografov Človek a Viera na Slovensku Zuzana Kostková.( TK KBS, zko, ml; pz ) 20230213012   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]