[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 22. 07. 2024   Meniny má Magdaléna      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Misijné dielo detí pozýva deti zo Slovenska k modlitbe za pokoj vo svete
P:3, 02. 02. 2023 11:14, DOM

Bratislava 2. februára (TK KBS) Misijné dielo deti pozýva deti na Slovensku, aby sa počas pôstneho obdobia modlili za pokoj vo svete. Kampaň dostala symbolický názov - Ruky nádeje. 

„Pápež František nás neustále prosí, aby sme sa modlili predovšetkým za Ukrajinu, ale pridávame aj ďalšie krajiny, ktoré spomínal na Vianoce – Etiópiu, Sýriu, Libanon, Jemen, Mjanmarsko a Irán. Deti k modlitbe pozývajú kňazi, rodičia, animátori alebo katechéti. Výzva je teda adresovaná farnostiam, školám a rodinám,“ vysvetľuje Ivan Kňaze, národný riaditeľ Pápežských misijných diel, ktoré pozvanie k modlitbe iniciujú.

Zapojené deti si môžu obkresliť ruku, napísať do nej svoje krstné meno a vyfarbiť si ju (najlepšie na papier vo formáte A5). „Všetky ruky môžete spojiť, odfotiť a poslať nám ich. Môžete poslať aj správu alebo fotografiu detí. So zaslaním fotografií dávate zároveň súhlas na ich zverejnenie. Zo všetkých rúk vytvoríme veľký symbolický plagát Ruky nádeje,“ hovorí ďalej Ivan Kňaze. Fotografie je potrebné poslať na email: info@misijnediela.sk

„Symbolicky zaraďujeme k našim rukám aj kresbu ruky pápeža Františka. Jeho ruku obkreslil bruselský biskup Jean Kockerols počas návštevy belgických biskupov v Ríme. Odtlačok ruky pápeža Františka bude súčasťou umeleckého diela pre metro v Bruseli,“ dodáva národný riaditeľ Pápežských misijných diel Ivan Kňaze.

Pápežské misijné diela zároveň ponúkajú farnostiam, školám i rodinám možnosť objednať si poštou plagáty a modlitby pre deti. Sú vhodné napríklad na farské nástenky alebo do tried.

Misijné dielo detí pôsobí v 120 krajinách sveta. Minulý rok oslávilo sté výročie svojho vzniku. Jeho cieľom je priviesť deti celého sveta do spoločenstva s Ježišom Kristom v jeho Cirkvi. V misijných krajinách spravuje tisíce projektov – ide o pomoc deťom ulice, o výstavbu a prevádzku škôl, o vrty studní, stravovacie programy, zdravotnú starostlivosť, nutričné programy pre podvyživené deti, o nákup liekov, hygienu detí a o liečbu ich bežných i závažných ochorení. Na Slovensku funguje v podobe detských skupiniek od minulého roka.

Zdroj: PMD na Slovensku( TK KBS, pmd, ml; pz ) 20230202018   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]