[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 22. 07. 2024   Meniny má Magdaléna      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Piaristické školy ukončili program s názvom „Premena školy zvnútra“
P:3, 02. 02. 2023 08:50, DOM

Bratislava 2. februára (TK KBS) Piaristické školy ukončili mentoringovo-koučingový program s názvom „Premena školy zvnútra“. Ukončili ho posledný januárový víkend v Poprade, kde účastníkom odovzdali certifikáty o absolvovaní.

Premena školy zvnútra je program, ktorý je zameraný na budovanie kultúry rozvoja učiteľského tímu prostredníctvom kolegiálnej podpory – mentoringu. Jeho cieľom je zvýšenie kvality vzdelávania, zlepšenie klímy v škole, zvýšenie aktivít a vnútornej motivácie počas vyučovacích hodín zo strany učiteľov aj žiakov.

Počas 12 mesiacov boli školy podporené 250 hodinami rozvoja jednotlivých učiteľov a vedenia školy, prostredníctvom individuálnej a skupinovej  práce. Nechýbali školenia a individuálne supervízie a koučing.

„Tri piaristické školy boli v rovnakom termíne zapojené do mentoringovo-koučingového programu Premena školy zvnútra! Okrem možnosti sieťovať sa s ďalšími šiestimi školami zastúpenými od Bratislavy až po Sečovce v plnej miere využili možnosť na sieťovanie kolegov z piaristických škôl a vzájomné zdieľanie skúseností,“ píše Anežka Kútiková.

„Mohli by sme to nazvať ako dobrodružná plavba. Na začiatku sme si neboli celkom istí, čo nás všetko čaká,“ uviedol počas záverečného ceremoniálu riaditeľ Ambróz Jamriško z Prievidze.

Cieľom programu Premena školy zvnútra bolo zvýšenie kvality vzdelávania, zlepšenie klímy v škole, zvýšenie aktivít a vnútornej motivácie počas vyučovacích hodín zo strany učiteľov a žiakov prostredníctvom budovania kultúry rozvoja učiteľského tímu a kolegiálnej podpory – prostredníctvom mentoringu.

„Chceli by sme vysloviť ďakujeme, predovšetkým lektorom a mentorom, zapojeným kolegom, ale aj nášmu zriaďovateľovi, za možnosť zúčastniť sa tohto programu,“ dodala riaditeľka Marcela Jahnová z Nitry.

„V tejto dobe "nepočúvania" sme prežili rok, kedy sme sa učili počúvať - seba navzájom, každý seba samého, prírodu... Vďaka patrí tým, ktorí nás touto cestou sprevádzali. Veríme, že keď sa nám bude dariť počúvať, budú nás počúvať aj naši žiaci,“ doplnila riaditeľka Piaristického gymnázia v Trenčíne Silvia Bagínová.

Podmienkou prijatia do programu bolo zapojenie vedenia školy a minimálne 25% učiteľského kolektívu. Cennými boli i aktivity zamerané na podporu vedenia školy, napríklad bolo možné využiť 10 hodín individuálneho mentoringu pre riaditeľa školy.

„Veľmi si vážime systematickú prácu a individuálny prístup lektorov a mentorov pri zvyšovaní dôvery učiteľov v ich schopnosti. Prácu na zmene nastavení mysle, rozvíjanie komunikačných zručností a zvyšovanie pocitu zmysluplnosti. Veríme, že na našich školách, naďalej budeme pokračovať v ceste vnútornej premeny s cieľom priniesť to najlepšie z nás našim žiakom,“ zhodnotila riaditeľka Rehoľného školského úradu piaristov Anežka Kútiková.

-
Od roku 2023 sa všetky programy rozvoja učiteľov vyčlenili z LEAF do novej organizácie Mentória. Misiou Mentórie bude pomáhať v pedagogickom a osobnostnom raste motivovaným učiteľom základných a stredných škôl pre rozvoj osobného potenciálu a hodnôt budúcnej generácie Slovenska.

Viac informácií je možné nájsť na stránke mentoria.sk.( TK KBS, aku, ml; pz ) 20230202015   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]