[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 14. 06. 2024   Meniny má Vasil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Deň učiteľov Gréckokatolíckej eparchie Košice
P:3, 01. 02. 2023 14:56, DOM

Košice 1. februára (TK KBS) Pri príležitosti sviatku Troch svätých svätiteľov, veľkých veľkňazov Bazila Veľkého, Gregora Teológa a Jána Zlatoústeho, bol 30. januára Deň učiteľov cirkevných škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti Gréckokatolíckej eparchie Košice.

Vyše dvesto pedagogických i nepedagogických zamestnancov cirkevných škôl a pozvaných hostí z Regionálneho úradu školskej správy Košice, z Odboru školstva KSK, riaditeľov cirkevných školských úradov a predstaviteľov samosprávy, zavítalo do katedrály Narodenia Presvätej Bohorodičky v Košiciach, kde sa začala oslava Dňa učiteľov archijerejskou svätou liturgiou, ktorú slávil vladyka arcibiskup Cyril Vasiľ, košický eparchiálny biskup. Spolu s riaditeľmi, duchovnými správcami cirkevných škôl a pozvanými kňazmi tvorili spoločenstvo pri eucharistickom slávení.

Na začiatku všetkých privítal Karol Knap, riaditeľ eparchiálneho školského úradu, ktorý všetkých pozval zjednotiť sa v úmysle s pápežom Františkom, ktorý úmysel modlitieb v januári venoval práve učiteľom. Vladyka Cyril v homílii zdôraznil úlohu učiteľa vychovávať a byť svedkom evanjelia, čo v duši žiaka či študenta tvorí predpoklad pre ďalšie smerovanie v živote.

Program osláv Dňa učiteľov pokračoval v Dominikánskom centre VERITAS, kde bol pripravený kultúrny program spojený s morálnym ocenením učiteľov a zamestnancov za ich dlhodobý hodnotný prínos k rozvoju cirkevného školstva na území eparchie. Toto ocenenie sa udeľuje raz za päť rokov. Z rúk vladyku Cyrila Vasiľa a štátneho tajomníka ministerstva školstva Slavomíra Partilu si prevzalo ocenenie dvadsaťdva navrhovaných učiteľov a zamestnancov. Ocenenie bolo sprevádzané programom v ktorom vystúpila pani Monika Kandráčová a tiež učitelia a študentka zo ZUŠ M.Hemerkovej pod vedením Mgr. Lucie Lovašovej.( TK KBS, ts ke, rp; pz ) 20230201029   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]