[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 11. 12. 2023   Meniny má Hilda      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež ďakuje rodinám, ktoré budú hostiť účastníkov Svetových dní mládeže
P:3, 25. 01. 2023 11:59, ZAH

Vatikán 25. januára (VaticanNews) Pápež František sa obrátil vo videoposolstve k rodinám, ktoré do svojich domovov prijmú účastníkov augustových Svetových dní mládeže, ktoré bude hostiť portugalský Lisabon. Pápež im ďakuje za veľkorysosť a otvorenosť voči iným kultúram, ktoré so sebou kresťania z celého sveta prinesú.

Na Svetové dni mládeže, ktoré budú od 1. do 6. augusta, sa už prihlásilo viac ako 400 tisíc mladých ľudí z celého sveta. Teraz pápež ďakujem ich hostiteľom, ktorých rodiny sa v tej dobe zväčšia a rozšíria, čo obnáša určité nepohodlie a zvraty, ale aj vzájomné obohatenie. Pohostinstvo totiž neznamená iba službu, ale zároveň otvorenosť voči iným kultúram a iným spôsobom vnímania života, podotýka pápež František.

„Títo mladí ľudia skutočne vnesú do vášho domova ťažkosti, pokiaľ ide o nepohodlie a prácu, ale zanechajú v ňom sejbu inej kultúry, sejbu iného pohľadu na vec, čím „zrelativizujú“ mnohé vaše domnelé istoty a umožnia vám spoznať, že na iných miestach môže byť všetko inak. Stanete sa vďaka nim „univerzálnejší“. Privítate mladých ľudí z celého sveta, čo zdanlivo nič neznamená, pretože každá rodina prijme jedného alebo dvoch mladých ľudí, ale napriek tomu v nich prijímate celý svet, ktorý tak môžete zakúšať. Mladí cudzinci hovoria, že najbohatšie zážitky majú z rodín, ktoré ich prijali. A vo vás zostáva istota, že môžete byť kresťanmi aj inak, s inou kultúrou, s iným uhlom pohľadu. To znamená, že sa „univerzalizujete“ a otvárate voči obzoru“.

Takto hostiteľské hostiny rozšíria „sejbu vesmíru, pohľad na obzor, ktorý leží za našimi malými hranicami, či už zemepisnými, kultúrnymi alebo duchovnými“, uzatvára František a ďakuje im za veľkorysosť pri prijímaní mladých ľudí. „Nech vám Boh žehná a Panna Mária vás ochraňuje. A modlite sa za mňa. Ďakujem!“( TK KBS, VaticanNews, cz, rp; pz ) 20230125023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]