[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 30. 05. 2024   Meniny má Ferdinand      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Slávenia i Silvestrovský program. Sviatky v TV LUX a v Rádiu LUMEN
P:3, 21. 12. 2022 09:40, DOM

Bratislava/Banská Bystrica 21. decembra (TK KBS) Na vianočné sviatky pripravili Televízia LUX a Rádio LUMEN pestrú paletu programu. Nechýbajú liturgické slávenia, svedectvá a vianočné piesne. Prinášame tipy z vianočného programu oboch médií.

Tipy z vianočného programu Rádia LUMEN:

Sobota 24. decembra – Štedrý deň
06:00 Sviatočné Ranné spojenie
10:30 Na návšteve u Štefana Chrappu: Sviatočný rozhovor so známym hudobníkom, spisovateľom a moderátorom. 
12:10 Hudobný aperitív: Do Betľema s Ľudovou hudbou Stana Baláža. Vianočné piesne a koledy horného Šariša.
14:00 Vianoce vo väznici: Rozhovor s väzenskými duchovnými Tomášom Metyľom a Jurajom Malým o slávení sviatkov narodenia Pána s ľuďmi za mrežami. 
16:00 Priamy prenos vigílie slávnosti Narodenia Pána: Sv. omša z Baziliky sv. Kríža v Kežmarku. Celebruje: prof. František Trstenský, dekan - farár v Kežmarku.  
17:30 Sviatočný príhovor a modlitba pri štedrovečernom stole: Prianie pre poslucháčov od Zuzany Szakácsovej, konateľky Rádia LUMEN, spol. s.r.o. a  Radovana Pavlíka, riaditeľa PRE LUMEN, n.o.  
18:00 Sviatky ako nikdy predtým: Svedectvo Lucie Pálešovej o tom, ako jej výsledok jedného vyšetrenia pred Vianocami obrátil život hore nohami. Rozprávanie o boji s onkologickým ochorením a skutočných životných hodnotách, ktoré si človek uvedomí v najťažších chvíľach. 
20:00 S Dobrou novinou u vás doma: Pohľad na aktuálny ročník koledovania Dobrej noviny i predstavenie podporených projektov partnerov v Afrike. 
22:50 Rozhlasová hra: Anjeli zleteli (vianočný príbeh) 

Nedeľa 25. decembra – Slávnosť narodenia Pána
00:00 Priamy prenos polnočnej svätej omše z Katedrály Dómu sv. Alžbety v Košiciach. Celebruje Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup – metropolita, predseda KBS. 
06:00 Sviatočné Ranné spojenie
08:30 Sviatočné Svetielko: Kvíz o 28. ročníku koledovania Dobrej noviny  
11:00 Priamy prenos sv. omše z Kostola Svätej Rodiny na sídlisku Dargovských hrdinov v Košiciach. Celebruje Aurel Halajčík, farár. 
11:55 Urbi et Orbi: Priamy prenos požehnania pápeža Františka mestu a svetu z Vatikánu.  
12:20 Hudobný aperitív: Vianočné piesne pre hlas a organ v podaní Gustáva Beláčka a Terézie Kružliakovej + Vianočná omša M.Sch.-Trnavského Missa pastoralis ALMA NOX.  
17:30 Nezameniteľná vôňa Vianoc: Relácia o výrobe medovníkov a medovníkových betlehemov s medovnikárkou Vierou Rybovou.  
18:00 Priamy prenos svätej omše z Jezuitského kostola Najsvätejšieho Spasiteľa v Bratislave.  
20:30 Karmel: Narodenie Pána v našich srdciach - o prežívaní vianočných sviatkov v rodine na Orave. 
22:30 Pohoda s klasikou: Slovenská vianočná chrámovú hudba v súvislostiach. Ján Levoslav BELLA Vianočné kvarteto; Kantáta Lebo dieťa sa nám narodilo. Ilja ZELJENKA Missa serena pre miešaný zbor, basbarytón a komorný orchester. 

Pondelok 26. decembra – Sviatok sv. Štefana, prvého mučeníka:

06:00 Sviatočné Ranné spojenie
09:00 Priamy prenos svätej omše z Katedrály sv. Emeráma v Nitre. 
10:00 Rozprávka: Traja nezbedníci z neba 
11:00 Diakon - v stopách sv. Štefana:  Sv. Štefan bol prvým Ježišovým učeníkom, ktorý podstúpil za neho mučenícku smrť. Bol diakonom prvej Cirkvi, bol ustanovený, aby sa staral o vdovy a o chudobných. Čo je v Cirkvi úlohou diakonov? Ako sa na svoju službu pripravujú? 
13:00 Divadelné Vianoce: O ochotníckom divadle v Žabokrekoch. 
14:00 Zvony už ôsmu bijú: Fascinuje ho zvuk zvonov. Zvony ho začali zaujímať, keď mal osem rokov. Odvtedy chodí po kostolných vežiach a zvoniciach. Kostolné zvony nahráva, opisuje a dokumentuje. Hosť: Matúš Sedlák.
16:30 Nesiem Vám noviny: Hudobno-slovné pásmo piesní a vinšov v podaní koledníkov Dobrej noviny.
18:00 Priamy prenos svätej omše z Košíc.
20:00 Vzájomne obdarovaní: Rozhovor s premonštrátom, pátrom Quirínom z Petrovej Vsi, ktorý sa zoznámil cez sociálne siete s 22-ročným mužom, ktorý sa v Ugande stará o 14 detí z ulice. Páter mu pomáha spolu s farníkmi finančne a v decembri za ním odcestoval, aby zažil ako realizuje starostlivosť o deti a aby sa spolu stretli a priniesol i darčeky pre deti.  
21:30 Počúvaj srdcom: Kvality vianočných albumov americkej pesničkárky Sara Groves Joy of every longing heart + O holy night tour live.

Podrobnosti o vysielaní je možné nájsť v sekcii PROGRAM.

Tipy z vianočného a novoročného programu Televízie LUX:

Sobota 24. decembra – Štedrý deň

Detské dopoludnie:
9:00 Brat František: Dni Adventu
9:05 Ako Iesodo prišiel na svet
9:35 Klbko a rodina (O Ježiškovi)
9:50 Dobrodružstvá chrobáčikov: Radosť pre všetkých

16:00 Tajomstvá Pátra Pia
Dokumentárny film predstavuje život svätého pátra Pia z Pietrelčiny ako ho mnohí nepoznajú. Viac než päťdesiat rokov po jeho smrti boli zverejnené svedectvá jemu blízkych osôb, jeho duchovných detí, ale aj dôležitých svedkov z procesu svätorečenia. Približujú nám pátra Pia ako rehoľníka prenasledovaného Cirkvou, uväzneného v kláštore a nespravodlivo obvineného zo skutkov, ktoré nikdy nespáchal. Ale predovšetkým nám ho dokument predstavuje ako obetavého kňaza tráviaceho hodiny v spovednici a svätca, ktorý vedel čítať v dušiach ľudí a vďaka daru bilokácie mohol byť súčasne na dvoch miestach.

17:15 Dobrý novina, šťastná hodina
Film Dobrá novina šťastná hodina približuje vianočnú kampaň slovenských detí, ktorá spojila dávne tradície koledovania s misiou konkrétnej pomoci na africkom kontinente.

17:45 LUXáreň: Odmeňujeme štedrosť

18:00 Vianočný koncert Križovianka
Záznam vianočného koncertu.

19:30 Svätá omša so Svätým Otcom
Priamy prenos svätej omše z Baziliky sv. Petra v Ríme.

21:30 Chlieb z neba
Na Štedrý deň nájdu dvaja bezdomovci na skládke malé dieťa. Berú ho do nemocnice, ale tam žiaden z lekárov dieťa nevidí. Čoskoro sa zistí, že z nejakého dôvodu dieťa niektorí vidia, iní nie. Mimoriadna udalosť sa rýchlo šíri.

Nedeľa 25. decembra – Slávnosť narodenia Pána

8:00 Svätá liturgia
Priamy prenos z Katedrály sv. Jána Krstiteľa v Prešove.

Detské dopoludnie:
9:30 GU100 (Dobrý Pastier sa narodil)
9:45 Brat František (Narodenie Kráľa - O čom sú Vianoce)

10:30 Svätá omša zo Stupavy
Priamy prenos z Kostola sv. Štefana Uhorského v Stupave.

12:00 Urbi et Orbi
Priamy prenos z Vatikánu, požehnanie mestu a svetu a príhovor Svätého Otca. 

13:05 Cesta pútnika
Cesta pútnika je animovaný príbeh vytvorený podľa rovnomennej knihy Johna Bunyana, jednej z najčítanejších alegorických kníh plnej hlbokých biblických právd o človeku a Bohu, spasení a nebezpečenstvách života...

15:30 Vianočný koncert mužskej speváckej skupiny ParobčacZ Kostola Najsvätejšej Trojice v Udavskom pre Vás zaznejú piesne či vinše, ktoré si v rámci vianočného programu pripravila mužská spevácka skupina Parobčaci a ďalší.

18:00 Eden (Vianočné stromy a kvety)

Má vianočný stromček nejaký súvis s kresťanstvom? A hovorí vôbec Biblia aj o ihličnatých stromoch? Odkiaľ sa vzali vianočné ruže a vianočné kaktusy? Odpovede sú už nachystané ako náš darček pre vás vo vianočnom špeciáli EDENu!

19:00 Slávnostné vešpery
Liturgia hodín z Baziliky sv. Emeráma v Nitre.

20:30 Sviatočný príhovor
Divákom TV LUX sa prihovorí apoštolský nuncius na Slovensku Mons. Nicola Girasoli.

20:40 Svätá rodina
Svätá rodina je príbeh inšpirácie a nádeje, milosrdenstva a pomsty, v rokoch predtým ako sa Ježiš stal človekom, ktorý napokon navždy zmenil smerovanie ľudstva.

22:00 Klasfolk – Dnes sa stalo
Klasfolk prezentuje slovenské vianočné piesne ako spojenie klasickej a folklórnej hudby. Cimbalová hudba, štyria speváci a piesne v netradičnom podaní. Záznam vianočného koncertu Klasfolk - Dnes sa stalo z Baziliky Narodenia Panny Márie vo Vranove nad Topľou.

22:55 Kardinál Jozef Tomko

Film prešpikovaný hlbokými myšlienkami, životnými skúsenosťami aj vtipnými poznámkami sa odvíja na turistike v Alpách, na Lomnickom štíte, v chaose rímskej dopravy aj v súkromí domova.

Pondelok 26. decembra – Sviatok sv. Štefana, prvého mučeníka

10:30 Svätá omša zo Stupavy
Priamy prenos z Kostola sv. Štefana Uhorského v Stupave.

14:05 Fara (Príchod)
Pôvodný televízny seriál FARA z produkcie LUX communication, ktorý humorným spôsobom zachytáva každodenný život, starosti, ale i radosti života jednej slovenskej dedinskej fary.

15:15 Dnes sa nám narodil Spasiteľ Kristus Pán
Záznam jasličkovej pobožnosti, ktorú zrealizovalo farské spoločenstvo z Heľpy.

20:30 Šťastné a veselé
Tento film je inšpirovaný skutočným príbehom, ktorý sa odohral v zákopoch 1. svetovej vojny na Štedrý deň roku 1914. Na Štedrý večer sa stalo nepredstaviteľné: vojaci vyšli zo zákopov, nechali za sebou pušky a podali si ruky s nepriateľmi.

POČAS SLÁVNOSTNEJ OKTÁVY
7:00 a 11:30 - Denne svätá omša z kaplnky TV LUX
19:00 - Slávnostné vešpery o 19:00

Silvester 31. decembra 2022: 
8:30 a 18:30 Silvester s GU100-m
Baranček Gu100 s kamarátkami Grétkou a Verkou už netrpezlivo očakávajú príchod nového roka. Stane sa však niečo nečakané, čo im ich plány skazí. Stihnú dať všetko do poriadku pred koncom roka? Nenechajte si ujsť Gu100v silvestrovský špeciál, pri ktorom sa smiechu určite nezdržíte. :-)

16:00 Svätá omša z kaplnky TV LUX
17:00 Prvé vešpery a Te Deum z Vatikánu
19:00 LUXáreň

19:30 posledná časť o Don Camillovi:  Súdruh Don Camillo
Dedinka Brescello, kde je Peppone starostom a Don Camillo farárom, sa chce družobne spojiť s ruským mestečkom. Don Camillo je však proti a rozhodne sa voči tomu postaviť za každú cenu.

21:30 Silvester s TV LUX
V celovečernom programe sa môžete tešiť na bližšie predstavenie kňazov známych z obrazoviek, hudobných hostí pani Moniku Kandráčovu, Vlastu Mudríkovú, Kapucínov i acapellu For You. Okrem toho vtipy a zábavné príhody z nakrúcania i zo života.

23:30 Rok korunuješ, Pane, svojou dobrotou
Ďakovná pobožnosť na záver kalendárneho roka.

Zdroj: Rádio LUMEN / TV LUX( TK KBS, rlu, lux, ml; pz ) 20221221018   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]