[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 30. 05. 2024   Meniny má Ferdinand      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Máme radi "čaro" adventnej modlitby, hovoria Mária a Miroslav Šibíkovci
P:3, 19. 12. 2022 11:45, DOM

Bratislava 19. decembra (TK KBS) „Čaro“ adventnej modlitby má rada rodina Šibíkovcov z obce Jasenica neďaleko Považskej Bystrice. Mária je učiteľka na základnej škole, Miroslav sa zaoberá spracovaním zvuku a hudobnej tvorbe predovšetkým pre Televízie. „Žijeme dokonale nedokonalý život momentálne preplnený hlukom, ktorý generujú štyri vyrastajúce deti vo veku od škôlky po pubertu,“ hovoria rodičia pre TK KBS. „Náš život prepája hudba, v ktorej kontexte sme sa aj prvýkrát stretli. Autorské piesne z nášho pera môžu ľudia poznať najmä od kapely Križiaci, ale vznikajú aj iné pri rôznych príležitostiach,“ spomínajú. 

„Advent pre nás znamená čas, kedy sa snažíme s väčším úsilím korigovať už spomínaný hluk v našich srdciach, aby sme správu, že v Betleheme sa udeje podstatná udalosť pre náš život "neprepočuli". Je to boj, ale nevzdávame sa,“ začína svoje rozprávanie hudobný pár. V Advente má rád rorátne ranné omše pri svetle sviec a čaro modlitby pri zapálenom adventnom venci. „Majka chystá na každý deň adventu vrecká pre deti s myšlienkou, cieľom alebo úlohou, ktorá by ich mala motivovať ku konaniu dobra, či už skutkom alebo modlitbou. Odmena za splnenú úlohu je zvyčajne sladká maličkosť,“ hovorí Miroslav. 

Miroslav, Maria, Sibikovi

V čase, keď zažívame jednu krízu za druhou, sa snaží rodina Šibíkovcov ku všetkému pristupovať "so zrkadlom". „Každy rozpor hovorí najmä o svojej vlastnej nedokonalosti a svojich chybách. Čiže všetko čo nám vadí na tom druhom, vedie najmä k spytovaniu vlastného svedomia a pokusu o vlastnú nápravu. Úloha neľahká, ale je to neustála výzva raz zvládnutá lepšie, inokedy horšie. Snažíme sa byť na všetko spolu a komunikačne to nevzdávať, nenechať sa pohltiť zhonom tejto doby. Každopádne účinnosť modlitby zatiaľ nikdy nezlyhala,“ pripomínajú Mária s Miroslavom.

Vianoce ich čakajú tradičné a typické ako ich zdedili z rodín, v ktorých vyrastali. Nemajú vo zvyku veľmi cestovať, tak si ich vychutnávajú predovšetkým doma a spolu. „Tešíme sa na kapustnicu, v ktorej je údená ryba, zemiakový šalát so pstruhom a ostatné dobroty zo štedrovečerného stola. Deti sa samozrejme najviac tešia na darčeky a keď vonku nasneží, nesmie chýbať spoločný čas pri "sánkovačke" alebo niečom podobnom.  Z modlitby, čítania Svätého písma a sviatočných omší sa snažíme priniesť si požehnanie a posvätenie pre celý tento čas, aby sme nezabúdali aké dni slávime. A vôňa vianočného punču by taktiež nemala chýbať,“ hovoria. 

CD, Križiaci, Mária Šibiková

Pred Vianocami sa pochválili aj novým prírastkom. „Podarilo sa nám nahrať a vydať nový CD album "Milovaná" s 10 novými piesňami. V piesňach sa snažíme priniesť trochu hĺbky. Preto ak si ich chcú ľudia vychutnať v plnosti, musia si na ne vyhradiť o štipku viac času. Môžete ich počuť vo vysielaní Rádia LUMEN alebo na koncertoch. Záujemcovia nás môžu kontaktovať napríklad cez sociálne siete,“ dodali.( TK KBS, sib, ml; pz ) 20221219037   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]