[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 23. 06. 2024   Meniny má Sidónia      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Najnovšie Katolícke noviny sa venujú téme prežívania Vianoc
P:3, 14. 12. 2022 09:05, DOM

Bratislava 14. decembra (TK KBS) Najnovšie Katolícke noviny (50/2022) sa venujú téme prežívania Vianoc. Ponúkajú anketu s osobnosťami, ktoré hovoria o tom, čo sa im spája s prežívaním sviatkov Narodenia Pána a ako podľa nich prežiť pekné a pokojné Vianoce. „Možno len stačí byť si navzájom blízko, mať otvorené oči, uši a srdce pre prítomnosť. Tá totiž dokáže naplniť vnútro radosťou a prevoňať ho nebom,“ radí speváčka Zuzana Eperješiová.

Rozprávajú sa s kňazom Spišskej diecézy Amantiusom Akimjakom, ktorý spolu s pastoračnou a pedagogickou činnosťou zasvätil svoj život liturgickému spevu a posvätnej hudbe. „V chráme má byť všetko modlitbou. Takže čokoľvek tam človek zaspieva, má spievať nielen ústami, ale aj srdcom. Neplatí pritom, že čím silnejšie a hlasnejšie, tak aj krajšie. Pri speve v chráme rozmýšľam o tom, čo spievam. Aj keď sa mi niekedy nepodarí spievať ako opernému spevákovi, ale dôležité je, že spievam s vierou a láskou,“ hovorí Amantius Akimjak.

Katolícke noviny prinášajú tiež reportáž z Domova sociálnych služieb sv. Jána z Boha v Spišskom Podhradí. Patrón domova sa staral o tých najbiednejších a staral sa o nich ako o samého Ježiša. „My sa snažíme pracovať tak, aby sme sa k tomu čo najviac priblížili,“ vysvetľuje Monika Ondrišová, riaditeľka domova, v ktorom sa starajú o tých, ktorí nemajú nikoho alebo sa o nich nevládzu postarať ich príbuzní.

V rubrike Duchovná obnova Katolícke noviny píšu, že výzvou Adventu je stať sa novým stvorením ako Ježiš. „Staré stvorenie – bez Krista – znamená prežívať iba všednosť: vianočné trhy v meste, biznis, varené víno či vianočné koledy. Ako nové stvorenie sa snažíme v Ježišovom duchu a štýle ísť dopredu. Spása, čiže šťastný, vydarený život, prichádza prostredníctvom starostlivosti: o zdravie, o podelenie sa o jedlo a o vzťahy. Je to jednoduché, ale ide aj o veľkú výzvu,“ píše profesor pastorálnej teológie Anton Fabian.

Ponúkajú aj recenziu na vianočný knižný titul Spolku svätého Vojtecha Máriin oslík, ktorý je určený hlavne detskému čitateľovi. Knižka približuje príbeh lenivého a tvrdohlavého oslíka, ktorého dobrodružná cesta do Betlehema zmení na nepoznanie. Pre lásku k Svätej rodine sa z neporiadneho zvieraťa stane odvážny a silný spoločník. Ilustrácie ku knižke vytvorila bývalá redaktorka Katolíckych novín Anna Pospíšilová.

Katolicke noviny, 50, titulka

TK KBS informoval Ján Lauko( TK KBS, jla, ml; pz ) 20221214011   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]